Ухвалені законодавчі зміни сприятимуть ефективному розвитку лісового господарства на всій території України, – нардеп Микола Люшняк

27.05.2017 15:13   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопілля
Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат».

Співавтором цього документу є народний депутат з Тернопілля Микола Люшняк.

Завдяки активній діяльності народного обранця депутати підтримали законопроект, в якому особливо важливими є поправки до статті 98 Лісового кодексу України. Згідно із нововведеннями, відтепер фінансування спрямовані на поліпшення якісного складу лісів державної і комунальної власності здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів, лісогосподарських підприємств, установ та організацій.

Читайте також

Уперше за 40 років перекрили дах та подбали про енергозбереження Ковалівської школи (Фото)

Раніше таке фінансування здійснювалось за кошти державних цільових програм, однак, їх розробка була  заборонена Урядом згідно постанови № 710 від 11.10.2016 р. «Про ефективне використання державних коштів». Крім того, згідно бюджетної програми «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді» у Державному бюджеті на 2017 рік за загальним фондом передбачено лише 78 млн. гривень. Цих коштів було недостатньо.

До прикладу, мінімальна необхідна сума для фінансування лише лісогосподарських заходів, що проводяться підприємствами Півдня та Сходу України, складає близько 422,6 млн. гривень.

- Більше 1000 тис. гектарів лісів південно-східного регіону, через відсутність фінансування, знаходяться практично без охорони, як від пожеж та шкідників, так і від несанкціонованих рубок, які значно збільшились останнім часом. Ухвалені ж законодавчі зміни сприятимуть ефективному розвитку лісового господарства на всій території України, в тому числі південно-східний регіон отримає належне фінансування. Закон прийнято на виконання Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат в частині охорони пралісів, - зазначив Микола Люшняк.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews