Безпека дитини в інтернеті

01.06.2017 17:53   Джерело: TeNews
Опубліковано : Новини Тернопілля

В рамках Дня захисту дітей, Благодійний фонд «МаgneticOne.Оrg»  презентує проект «Безпека дитини в інтернеті».

Мета проекту: поширити інформацію від Міністерства освіти і науки України про рекомендовані для дітей онлайн-ресурси, розроблені посібники , які допоможуть відкрити дітям цікавий, корисний, і головне, безпечний Інтернет. Нагадати про небезпеку, яка може чекати дітей.

Крім того, Благодійний фонд «MagneticOne.Org»  зібрав  основні поради та рекомендації батькам, щодо безпеки дітей в Інтернеті і створив окремий  YouTube канал,  що дозволить навіть початківцям ефективно використовувати ресурси Мережі й захистити себе від небажаного контенту.

З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції.

Оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної.

Всеукраїнське соціологічне дослідження, проведене Інститутом соціології НАН України, виявило тривожні тенденції: понад 28% опитуваних дітей готові надіслати свої фотокартки незнайомцям у Мережі; 17% без коливань діляться інформацією про себе і свою родину (адреса, професія, графік роботи батьків, наявність цінних речей у домі тощо); 22% дітей періодично потрапляють на сайти для дорослих; 28% дітей, побачивши в Інтернеті рекламу алкоголю або куріння, хоча б один раз спробували їх купити, а 11% − спробували купувати наркотики; близько 14% опитуваних час від часу відправляють платні SMS за бонуси в онлайн-іграх і лише деякі звертають увагу на вартість послуги.

Лише у 18% випадків дорослі перевіряють, які сайти відвідує дитина, тільки 11% батьків знають про такі онлайн-загрози, як «дорослий» контент, азартні ігри, онлайн-насилля, кіберзлочинність.

Все більше часу діти приділяють «віртуальному життю». Проблема стала гострішою та, навіть, небезпечною для життя.

Рекомендовані онлайн-резурси, посібники, які допоможуть відкрити дітям цікавий, корисний, і головне, безпечний Інтернет:

  1. Програма «Безпека дітей в Інтернеті», що заснована компанією «Майкрософт Україна» в рамках програми «Партнерство в навчанні».  On-ляндія. Безпечна веб-країна - https://disted.edu.vn.ua//media/bp/html/etusivu.htm

 

  1. Електронна версія посібника з онлайн безпеки, що підготовлений фахівцями «Київстар» та Інституту психології ім.Г.С. Костюка НАПН України у рамках соціальної програми «Безпека дітей в Інтернеті». Посібник для батьків. - http://rvo-kolomak.ucoz.ua/Informatizazija/kijiv_star.pdf

 

  1. ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» інформує про записи вебінарів і додаткові матеріали з теми безпеки в Інтернеті:

-вправи для підлітків та молоді щодо розуміння того, що права людини в Інтернеті так само можуть реалізовуватись й порушуватися, як і оффлайн: у посібнику «Освіта в сфері прав людини в Інтернеті»;

короткі ролики про права людини онлайн;

посібник із протидії мові ненависті онлайн;

-наукова статті про поняття права людини в Інтернеті: Права людини в Інтернеті як актуальний напрям роботи соціального педагога;

  1. YouTube канал «Безпека дитини в інтернеті» - https://www.youtube.com/channel/UCw5LYojONfolEHp56hD9pmQ/featured

Більш детально про проект за посиланням: http://magneticone.org/all-project-list/bezpeka-ditini-v-interneti/



Бережіть себе і дітей!


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews