Рішенням Стокгольмського арбітражу відхилено вимогу Кремля про застосування принципу “бери або плати”. Проблема цієї умови в тому, що Україні не потрібні такі великі обсяги блакитного палива за найвищою в Європі ціною. До того ж залишки російського газу перепродавати було заборонено. Такий невигідний для України контракт підписала екс-прем’єр Юлія Тимошенко.
– Знаково, що 2014 року саме уряд Арсенія Яценюка ухвалив правильне рішення – йти до Стокгольмського арбітражу і відвоювати свої позиції у Газпрому, – зазначив однопартієць Яценюка, народний депутат з Тернопільщини Роман Заставний. – Ще один історично важливий крок, прийнятий лідером «Народного фронту», – повна відмова від російського газу. Відтак Кремль втратив можливість для шантажу і примусу України до виконання невигідного контракту, — наголосив депутат.
Перегляньте також:
- У Львові судитимуть пенсіонера за підозрою в організації схеми перетину кордону
- Збували метадон і пропонували поліції хабар у великих розмірах: у Львові взяли під варту учасників наркосиндикату
За словами Романа Заставного, зима 2016-2017 стала першою, яку Україна прожила без краплі газу із Росії, пояснивши це достатніми запасами у сховищах, скороченням споживання і зростанням поставок газу з Європи.