Депутатська комісія з перевірки діяльності управління комунальної власності оприлюднила звіт

29.06.2017 10:58   Джерело: zaxid.net
Опубліковано : Тарас Жак

Тимчасова депутатська комісія з перевірки діяльності управління комунальної власності міста презентувала звіт роботи – роботою управління не задовлена, - zaxid.net.

Як повідомила після звіту депутатів начальниця управління комунальної власності Інна Свистун, на засідання комісії її не запросили жодного разу, а інформація, озвучена депутатами, не відповідає дійсності. Про це повідомила прес-служба ЛМР.

За словами Інни Свистун, найголовнішим зараз є процес повернення майна у комунальну власність і покарання винних, тому депутати мають допомагати і максимально сприяти у якнайшвидшому і відкритому проведенні цього процесу, адже головні фігуранти справи викрадення мають зв’язки у Генеральній Прокуратурі та податковій і, за її словами, по всіх об’єктах, які вибули в попередні роки, жодна винна людина на сьогодні не покарана.

«Цю комісію створили депутати через пів року після того, як саме управління комунальної власності підняло ґвалт щодо крадіжки приміщень – звернулося в правоохоронні органи, в Прокуратуру, міліцію НАБУ, засоби масової інформації з тим, щоби почали вчинятись якісь дії. Жодного разу не запросили мене, як керівника управління комунальної власності, на комісію, щоби запитати, чому ця ситуація мала місце», – пояснила Інна Свистун.

За її словами, на всі запити, які скерувала депутатська комісія, було надано відповіді.

«Ми чітко володіємо переліком майна, яким на сьогодні оперує управління комунальної власності. Інвентаризацію, як ми неодноразово повідомляли, згідно повноважень, здійснює балансоутримувач того чи іншого об’єкта. Балансоутримувачами є Львівські комунальні підприємства, які й проводять процеси контролю за майном територіальної громади, і зобов’язані скеровувати і скеровують, згідно ухвали, інформацію в управління комунальної власності, на підставі якої ми можемо приймати відповідні управлінські рішення. Також є 4 працівники, які періодично здійснюють контроль за проведенням інвентаризації балансоутримувачами, і відповідно, на підставі цього вибіркового контролю, є майже 2 тисячі договорів оренди, по яких ми зобов’язані проводити обстеження кожного року. На сьогодні в нас здійснено контроль за інвентаризацією у близько 190 об’єктів», – розповіла начальник управління комунальної власності ЛМР Інна Свистун.

До слова, на сьогодні у власності територіальної громади є 3083 об’єктів. Заборгованість орендарів становить 26 млн грн, проте по всіх цих справах тривають судові процеси і виселення із займаних приміщень.

«Заборгованість є 26 мільйонів, з яких трошки менше 70% складають 10 договорів-боржників. Із них – «Краківський ринок», який має 4 договори, з яким ми судимося, виселяємо його, де до речі, не зовсім належно працює виконавча служба. Є підприємці Мачеуси, по яких ми довго виселяли – це три договори, є «Монтажник» на Шевченка, по договорах якого йдуть суди», – пояснила Інна Свистун.

«Ми перші заявили, що ці об’єкти були неправомірно вкрадені. А крадіжки відбувалися не десь у кабінетах, а в реєстрах, оскільки просто переписували об’єкти з власності територіальної громади на власність якихось третіх осіб на підставі підроблених документів, чи просто переписувались реєстратором. І такі крадіжки відбуваються по всій Україні. Хакери за тисячу-півтора тисячі доларів пропонують послуги в інтернеті, щоб переписати будь-яку квартиру, майно, земельну ділянку на будь-якого власника. У нас спростили доступ до реєстру. Це не управління комунальної власності зініціювало таку дію», – пояснила Інна Свистун.

За її словами, управління надало Прокуратурі всю інформацію про об’єкти, які є в комунальній власності і по кожному об’єкту зокрема з підтверджуючою документацією. Але на сьогодні головні фігуранти по справі до відповідальності не притягнуті.

Водночас, за словами Інни Свистун, ГО «Розвиток Громади» всіляко перешкоджає затвердженню Положення, спрямованому на максимальне використання аукціонів, яке розробило управління.

«Сьогодні ГО «Розвиток Громади» сказали, що вони протестують проти Положення, яке ми розробили. Положення, де ми пропонуємо продавати майно відкрито, публічно, на аукціоні. Ми пропонуємо зробити прозорою приватизацію майна, не через домовляння, щоб занизити ціну за об’єкти», – зазначила Інна Свистун.

До слова, у четвер, 29 червня, під час пленарного засідання сесії ЛМР відбудеться акція протесту, яку організовує ГО «Розвиток Громади». Вимагатимуть, зокрема, і відсторонення Інни Свистун від займаної посади.

Нагадаємо, у мерії відбулось декілька засідань комісії, створеноївідповідно до розпорядження міського голови, яка вивчає факти незаконного відчуження значної кількості об’єктів комунального майна у місті Львові. На останньому засіданні комісії розглянули кількість і характеристику об’єктів, які були викрадені за 2015-2017 роки, розповіли про основні способи незаконного відчуження приміщень і напрацювали пропозиції, як запобігти подальшим випадкам викрадення комунального майна як на місцевому, так і на державному рівні. Адже схожі факти викрадення майна з комунальної власності є в багатьох містах України.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: zaxid.net