ТОП-7 ідей з Європи, які було б доречно втілити у Львові

02.07.2017 10:00   Джерело: 032
Опубліковано : Тарас Жак

Львів вже давно носить звання не тільки культурної столиці України, але й справжнього європейського міста. Завдяки ближчому розташуванню до європейських столиць, наше місто намагається перейняти найкращі традиції європейського суспільства.

Сайт 032.ua вирішив розібратись, які ідеї з Європи було б доречно втілити у Львові.

1. Підземні паркінги.

Питання щодо паркування в місті Лева - найболючіша проблема для мешканців та гостей Львова. За роки Незалежності влада так і не спромоглася збудувати паркінг для автомобілів, що бодай наполовину вирішило би проблеми із паркуванням.

Цікавий досвід щодо вирішення цього питання є в сусідній Румунії. Там нестачу паркомісць вирішили компенсувати, облаштувавши в Бухаресті роторні парковки. Найпростіший механізм здатний вмістити до 16 автомобілів і розміститися на площі 6,5 на 5 метрів:

А у Львові лише нещодавно нарешті оголосили інвестиційний конкурс аби збудувати багаторівневий підземний паркінг. І навіть місце для нього обрали: на площі поблизу університету імені І.Франка. Наразі ж водії паркують свої автомобілі де попало.

2. Сучасний транспорт із кондиціонерами.

Громадський транспорт у Львові вже давно став об’єктом насмішок та глузування з боку мешканців та туристів, які приїжджають погостювати в славетному місті. Обшарпані та старі трамваї, тролейбуси та автобуси, маршрутки в яких на ходу відлітають колеса, ще й за кермом хамовитий водій. Говорити про кондиціонери, напевно й не варто. Здається, що перевізники не знають, що це таке.

В Європі вже давно забули, що таке неякісний транспорт. Наприклад, в бельгійському Брюсселі увесь спектр громадського транспорту курсує чітку за графіком. Салони автобусів, трамваїв та тролейбусів облаштовані кондиціонерами, а пасажири оплачують проїзд за допомогою е-квитка

3. Розгалужена мережа Wi-Fi. 

Для Європи - звичне діло, а для Львова - практично дикість. У нас безкоштовний Інтернет є лише в центрі міста, однак працює він зі значними перебоями. Тоді, як наприклад в румунському Бухаресті точки доступу до Wi-Fi облаштовані на центральних площах міста та на вокзалі:

4. Сортування відходів.

В Європі відходи сортують вже давно, адже вивозити відсортоване сміття для європейців є значно дешевшим, ніж непостортовані відходи. У Львові цьому тільки вчаться. Навчитися цьому змусила біда - трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі та сміттєвий колапс внаслідок цього. Тепер влада хоче промаркувати сміттєві контейнери в центрі міста, аби мешканці могли навчитися, як правильно сортувати відходи. Згодомцю ініціативу поширять на все місто.

5. Велодоріжки та велоінфраструктура.

Велоспипедні доріжки в Німеччиі

В Європі все більше людей пересідають із автомобілів на ровери. Влада багатьох європейських міст вкладає значні кошти на розвиток велоінфраструктури, зважаючи на все більший попит на цю індустрію. Львів у цьому плані намагається не відставати від своїх європейських побратимів. В місті активно будують велодоріжки, крім того, з 2015 році у Львові запрацював перший в Україні муніципальний велопрокат.

6. Автомати з книгами. 

Досить цікава ідея, завдяки якій в Європі намагаються пропагувати читання. Цікаво було би подивитись, чи прижилась б така ініціатива у Львові.

7. Екостанції для прибирання за собаками.

Такі екостанції є досить популярними на території всієї Європи. Що стосуються Львова, то у 2016 році в місті встановили 40 подібних екостанцій. Вони містять спеціальні пакети для прибирання, однак комунальні служби міста вкрай рідко поповнюють їхні запаси.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: 032
Телеканал Рада. Прямий ефір

Радіо

TeNews Radio Вголос

Головне за день

Архів новин

Вверх
Вниз