Юрій Шередько

Юрій Шередько

журналіст, оглядач, LvNews

У битві за крісло ректора Львівського медуніверситету ім. Данила Галицького зійдуться відчайдушні демократи і пенсіонери епохи застою

26 вересня 2017 року це та дата, коли колектив Львівського національного медичного університету має обрати собі нового ректора ВИШу.

25.07.2017 22:55   Джерело: LvNews
Автор : Юрій Шередько

На посаду очільника одного з ключових медичних вищів України претендує четверо достойних науковців, серед яких вчетверте свою кандидатуру пропонує  77-річний Б.С. Зіменковський, який очолював цей ВНЗ тричі поспіль майже 20 років.

Львівський національний медичний університет ім. Д.Галицького,  хвалиться, що став найкращим медичним вузом в Україні. На сторінці Файсбуку  медуніверситету ця інформація з’явилася аж 8 разів. Натомість, про вибори ректора ЛНМУ, які мають відбутися наприкінці вересня  цього року, інформації на університетському сайті немає взагалі. Тим часом, громадськість щедро годують піар-соціологією, ймовірно задля підвищення конкурсу на вступ до медуніверситету, але й не виключено, що для підтримки рейтингу одного з кандидатів на посаду ректора 77-річного Бориса Зіменковсього, який керував закладом три терміни поспіль, загалом уже скоро 20 років і вкотре претендує на ректорську посаду вчетверте, і це при тому, що посада є конкурсна.

null
Б. С. Зіменковський

Семирічний контракт Бориса Семеновича Зіменковського з МОЗ закінчився 30 червня 2017 року, відтак він втратив законні повноваження ректора, а оскільки подав документи до МОЗ України для участі у конкурсі на посаду ректора, то за новими правилами, не може виконувати функції ректора до виборів. Виконувачем обов’язки ректора на цей період наказом МОЗ призначено першого проректора, чл.-кор. НАМН України, професора М.Р. Гжегоцького. Вибори мають відбутися 26.09.2017 р. Це інформація з офіційного сайту ЛНМУ ім. Данила Галицького.

Хоча, на веб-ресурсі ЛНМУ, звичайно, більше нічого не змінилося. Тут ректором і надалі вкотре представляють Б.С. Зіменковського, про вакансію ректора і про виконувача обов’язки керівника чомусь  ані слова.

Екс-ректор, за інсайдерською інформацією, продовжує показово збирати і головувати на Вченій раді У ніверститету. Оце так демонстрація сили «пра-дєдушки», як його ніжно називають між собою працівники університету. У розпал вступної кампанії, коли абітурієнти «розігрують» понад 500 бюджетних місць.  Без нього в університеті не приймається жодне рішення, кожен крок причетних до університету – на контролі. Якщо прочитати біографічну довідку академіка Б.С. Зіменковського, то його власні досягнення та нагороди, перевищують наукові та навчальні досягнення університету. Іще б, він вивів виш на перше місце в десятці найкращих медичних вишів України. Правда в консолідованому рейтингу ВНЗ 2017 року (http://ru.osvita.ua/vnz/rating/51741/) розділяє 20-21 місце з Ужгородським національним університетом, а за версією рейтингу SCOPUS який відстежує кількість наукових публікацій співробітників ВНЗ та їх цитування, - взагалі на 12 місці, після Донецького національного медичного університету імені Горького, який удвічі вище від ЛНМУ  у цьому рейтингу:  http://osvita.ua/vnz/rating/55425/    

На фоні топ-успіхів десь загубилася інформація про провал випускників університету Б.С.Зіменковського при здачі міжнародного тесту USMLE на вміння інтернів рятувати людей у невідкладних станах, з яким не дали собі ради 94,7 інтернів Львівського медичного університету.

Ще одна неприємна новина про обшуки в кабінетах адміністрації університету в рамках справи про корупційні діяння також, якось дуже швидко затихла. Загадково звільнився Микола Хобзей, з призначенням якого проректором університету, поширювалися чутки, що він буде першим претендентом на ректорську посаду. Однак професор тихенько звільнився, під інформаційний супровід пліток про нібито підозри в хабарництві, хоча дана інформація не має жодного стосунку до Миколи Кузьмовича.

Загалом, не для преси, у Львові практикуючі лікарі (батьки студентів) поговорюють, що студенти не мають на чому вчитися і отримують суто теоретичні знання, а екзамени складають за гроші. Деякі може трохи більше знають, але майже нічого не вміють, тому їм важко  влаштуватися на роботу. Практично, у випускників львівського топ-1 медичного вузу, шанс стати справжнім лікарем, хірургом чи стоматологом є лише за умови династійності професії. При цьому студенти платять за навчання офіційно і неофіційно, де-факто виходячи з дипломом, але без професії.

Прийом документів на посаду ректора завершився 28 червня 2017 року. Завершився сюрпризом для Бориса Семеновича, який очевидно, був впевнений, що ніхто не посміє конкурувати з ним. І все виглядало до останніх годин подання документів дуже обнадійливо. Але удача відвернулася. Появилося два конкуренти, які перетасували карти «вічному ректору».

null
Ю. Я. Кривко

Перший - декан медичного факультету №2, професор Юрій Ярославович Кривко – поважний вчений з львівської династії медиків. Відверто кажучи, працюючи під начальством «всемогутнього» Зіменковського, конкурувати з ним на виборах міг зважитися або авантюрист, або людина, якій вже нічого втрачати. Адже, як кажуть наші джерела, Б.С. Зіменковський дуже не любить самодостатніх відчайдухів, які йдуть проти нього і не втратить жодної нагоди помститися чи попсувати життя чи кар’єру. Як, наприклад, звільнив свого часу успішного професора Ростислава Ступницького, - Заслуженого лікаря України,  екс-декана стоматологічного факультету.

null
Р. М. Ступницький

Професор Ступницький нещодавно отримав судове рішення про поновлення на посаді, і  також подав свої документи на конкурс на посаду ректора. Хоч він сьогодні і не працює у ЛНМУ, але має досвід управління медициною області, залучення коштів та інвестицій, волонтер і один з небагатьох, хто не має страху перед «дєдушкою».

null
Ю. В. Бунь

Четвертий претендент Юрій Бунь – власник мережі стоматологічних клінік, доцент, кандидат наук, без досвіду адміністративної роботи. На відміну від двох інших конкурентів академіка Б.Зіменковського, він більше виглядає технічним кандидатом когось із претендентів, найімовірніше екс-ректора.

У положенні про конкурс, розробленому і затвердженому екс-ректором Б.Зіменковським передбачено, що конкурс має бути публічним і відкритим. Однак конкурсна комісія навіть не спромоглася опублікувати хоча б мінімальні біографічні довідки кандидатів, обмежившись простим «списком ПІБ». Тим часом імітація відкритості та прозорості конкурсу дуже чітко прописана у численних положеннях і регламентах, прийнятих саме під цей конкурс.

null
І. З. Держко

Конкурсною комісією керує відомий політик,  гінеколог-філософ, завідувач кафедри філософії Ігор Держко. Він же організовував попередній конкурс, у якому втретє переміг екс-ректор. Вірний і вдячний Борису Семеновичу за наукову кар’єру, яка стрімко зросла саме після призначення Б.Зіменковського на посаду ректора вперше, досвідчений політик (колишній асистент кафедри психіатрії, психології та сексології (1999—2001) а від 2001 року - завідувач кафедри філософії та економіки) Ігор Держко мобілізує весь адмінресурс та застосує всі можливі методи впливу та маніпуляції громадською думкою в колективі університету (наприклад – чорний піар, чутки і компромати на конкурентів), щоби задовольнити «вічного ректора».

Однак, вибори ректора Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, це данина академічній демократії, європейським стандартам в освіті. І хто очолить насправді один з найстаріших не просто українських, а європейських медичних вишів – більше не є внутрішньою справою колективу університету.  Бо саме від ректора залежить чесність освіти і професії, яку отримують випускники, знання, а особливо вміння, які дозволять їм влаштуватися на роботу і відробляти потрачені на їх освіту державні чи важко зароблені батьківські гроші. Тому залишається сподіватися, що нарешті цього року у Львівському національному мед університеті ім. Данила Галицького буде проведено не інтригансько-закулісну, а відверту і відкриту виборчу кампанію, результат якої покаже чи готовий насамперед колектив університету змінюватися, розвиватися, адаптуватися до нових європейських стандартів медичної освіти, ставати конкурентоспроможними на ринку освіти і науки, чесно вчитися, працювати і заробляти.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews