Екс-директор Львівської галереї мистецтв Лариса Возницька розповіла деталі обшуку у своїй квартирі

03.08.2017 08:00   Джерело: Дивись.info
Опубліковано : Тарас Жак

Вчора у помешканні екс-гендиректора Львівської національної галереї мистецтв Лариси Разінкової-Возницької поліція провела обшук.

Як повідомила ІА Дивись.info Лариса Возницька, обшуки проходили у рамках кримінального провадження щодо викрадення видань з Музею книги.

«Це було без попередження. Напередодні мені зателефонував слідчий з Галицького райвідділу поліції, який займається втратою книжок з Музею книги, та повідомив, що хоче зі мною провести бесіду. Я сказала: надсилайте мені повістку і я прийду, бо це державна справа, на що він сказав: ми прийдемо і принесемо цю повістку, поговорим, пару питань я вам задам. Але коли вони дійсно прийшли, вони прийшли з постановою суду про обшук в моїй квартирі та з тим, що вони мають знайти. Тут же були запрошені поняті, я викликала юриста. Все, що вони хотіли, все, що вважали за потрібне, вони все дивилися, відкривали. Нічого не було знайдено», - розповіла Лариса Возницька.

«Тож, нічого не було знайдено, підписали всі протоколи, єдине, що я зробила зауваження, що мав бути присутній мій адвокат при обшуку, - додала пані Возницька. - Я просила, перед тим, як вони мали би йти в хату, аби його викликали, але цього не було зроблено, вони сказали, що це не передбачено».

Обшук у бібліотеці Возницького

Екс-диреткор галереї нагадала, що Тарас Возняк (нинішній директор галереї) прямо звинуватив її та Ларису Спаську (заввідділом Музею книги) у зникненні стародруків. «Я запитала у слідчого, чи був обшук у Лариси Спаської, він сказав, що так, був. Я спитала, а чому ви не проводите обшук у хранителя безпосередньо? Наприклад, головний зберігач, який безпосередньо відповідає за це все. А він каже, «напишіть на нього, тоді будемо обшукувати». Але кажу: що ви обшукували? Ви обшукували бібліотеку Возницького, фактично, тому що половину з неї я віддала, Галереї подарувала, а поливину більш потрібних собі для роботи книжок я залишила собі. Тому ви обшукували бібліотеку Возницького, того, який приніс державі врятованих творів на мільйони, ви його обшукуєте, це батькові книжки і документи батькові, його архів. Ви не обшукуєте людей, на який дійсно треба звернути увагу».

Додамо, що народний депутат Ігор Васюник направив своїх юристів до Лариси Возницької. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Я вам скажу, що це є. Це є брудна кампанія проти тих, хто ще хотів зберегти спадщину Бориса Возницького. Брудна кампанія, наслідком якої буде те, що багато цінних надбань (такі як, до прикладу, картинна Альтамонте) опиняться за кордоном.P.s. Обшук вже проведено. Нічого не знайдено. Викликають на пояснення на 10 серпня», - написав він.

Нагадаємо, в січні Львівська галерея мистецтв просила поліцію розслідувати пропажу колекції старовинних книг, і правоохоронці почали перевірку.

Зокрема, мова йшла про 95 кириличних книг і 2 рукописи, але на той момент не до кінця було перевірено наявність латиношрифтових книг.

Розслідування триває

Голова ГУ Нацполіції у Львівській області Валерій Середа в інтерв'ю для Дивись.info розповів про перебіг розслідування.

«Триває розслідування цієї справи, на сьогодні нам заявлено про 95 стародруків і 2 рукописи. Однак, на сьогодні ще не визначено їхню вартість, тобто ми не можемо встановити навіть суму завданих збитків, це не можуть ані ті, хто до нас звернувся, повідомити, тому призначений ряд експертиз для визначення вартості, - розповів Валерій Середа. - І лише після експертизи ми зможемо визначати навіть важкість даного злочину, бо без вартості завданих збитків ми не можемо цього визначити. Наразі ніхто не може пояснити нам, протягом якого часу пропали ці стародруки. На даний момент доля зниклих стародруків невідома, хочу сказати, що навіть чіткого опису їх нам дати не можуть, ми звернулися у різні інстанції і очікуємо відповіді».


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Дивись.info