Втрачений Поморянський замок (Фото)

14.08.2017 15:00   Джерело: LvNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

Останні роки були позначені пробудженням історичної самосвідомості  українського народу, значним інтересом до свого минулого та культурних надбань. Тому сьогодні на перший план виступає проблема збереження культурної спадщини України. Адже саме пам’ятки найбільш глибоко втілюють в собі особливості суспільно-історичного та культурного розвитку нашого народу, без різниці, хто ці пам’ятки зводив. Сьогодні Україна має чітко усвідомлювати власні національні інтереси, зберігати розмаїття культури свого народу, шляхом збереження та реставрації культурного надбання. Пам’ятки історії та архітектури, залишені нам в спадок від минулих епох, становлять вагому частину багатої культурної спадщини України. Вони є свідками життя нашого народу і відіграють важливу роль у пізнанні нашої історії та вихованні патріотизму та відданості своїй землі.

Однією із пам’яток історії та архітектури є Поморянський замок селищі Поморяни Золочівського району Львівської області. Замок є пам'яткою архітектури державного значення. Можливий архітектор замку – Шарль Бенуа, протемце достеменно не відомо. Перша згадка про появу замку в Поморянах відноситься до 1497 року. Про історію появи замку, його власників, перебудову написано дуже багато. Сьогодні ми хочемо просто поділитись із фотопідбіркою світлин Поморянського замку, яка датується початком ХХ століття. Більшість цих світлин ще не були опубліковані в Україні, тому є новими для читачів. На фото замок в доглянутому вигляді, не такий який зараз. Для того, щоб краще зрозуміти велич будівлі пропонуємо вам переглянути відео, яке було в 2017 році викладене в інтернет. На короткометражному відео – Поморянський замок в 1920-х роках.

Цікаві факти про Поморянський замок

- Завдяки розумному розташуванню замок витримав затяжні облоги турків і татар. У 1672 р., коли Золочівський замок зруйнували яничари, поморянська твердиня вистояла перед численними військами.

- Поморянський замок був улюбленим місцем перебування короля Яна Собєського, який витратив на його відбудову 25000 злотих.

- З 1740 року був власністю Радзивілів.

- Сильних пошкоджень зазнав замок під час пожежі 1771 року.

- В 1876 році замок перейшов у власність Романа Потоцького, чий син Єжи опікувався замком до 1939 року, відремонтувавши його після руйнацій Першої світової війни.

- Влітку 1941 року в замку розташовувалась Підстаршинська школа ОУНР.

- Всі цінності з замку розійшлися по тернопільських музеях, а в самому замку у 50-ті рр. XX ст. містилися райком КПУ та райвиконком.

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

Джерело фото: https://polona.pl


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews