Керівник благодійного фонду «Софос» Юрій Воронецький розповідає про збір коштів для відновлення колишньої резиденції польського короля на Львівщині, – пише Громадське радіо.
Юрій Воронецький: Історія роботи з Підгорецьким замком почалася ще в далекому 2002 — 2003 році, коли я разом з культурною асоціацією «Новий Акрополь» був перший раз там, побачив ці замки. Ми познайомилися з директором Львівської картинної галереї Борисом Григоровичем Возницьким. Він запропонував нам допомогти. Першим досвідом був Золочівський замок, де ми займалися упорядкуванням джерела.
Перегляньте також:
- У Львові приспустять прапори в памʼять про загиблих у Кривому Розі (фото)
- Садовий задекларував 869,6 тис. грн, а дружина 13,4 млн грн доходів за 2024 рік
Наступного року був Підгорецький замок. Там допомагали очищувати доріжки. Потім була невеличка перерва. У 2009 році ми відновили цю акцію. З 2009щороку волонтери культурної асоціації «Новий Акрополь» за свій кошт виїжджають туди і допомагають у відновленні.
Григорій Пирлік: На початку серпня була волонтерська акція у Підгорецькому замку. Що вдалося зробити за цей тиждень?
Юрій Воронецький: Ми допомагали відремонтувати стіну на рів. Жіноча частина волонтерського табору допомагала прибирати другий і третій поверх Підгорецького замку.
Григорій Пирлік: Чим важливий цей замок? З якими історичними подіями він пов’язаний?
Юрій Воронецький: Це дуже гарний замок у гарному місці. Це була резиденція одного з відомих королів Польщі. Це Ян ІІІ Собеський.
Також Підгорецький замок називають українським Версалем.
Григорій Пирлік: Чому волонтерської допомоги недостатньо?
Юрій Воронецький: Це був десятий волонтерський табір. Такими акціями ми не можемо сильно допомогти. Волонтери приїжджають за свої кошти. По-перше, матеріальної допомоги майже немає. По-друге, ми приїжджаємо раз на рік.
Ми вирішили заснувати благодійний фонд. Зараз ми налагоджуємо контакти. Ми сплачуємо проект, шукаємо підрядників, підписуємо договір. Протягом наступного тижня ми підпишемо договір з львівським заводом кам’яних виробів. Як тільки ми наберемо 60 — 70% від суми, яка потрібна на закупівлю матеріалу, ми будемо одразу проплачувати.
Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі. Долучитися до збору коштів можна тут.