Цирк з тваринами – це ганебне явище, яке має зникнути, – зоозахисниця

19.08.2017 08:00   Джерело: dyvys.info
Опубліковано : Львівський Новинар

3 серпня Господарський суд Львівської області за позовом АМКУ скасував заборону на діяльність пересувних цирків у Львові, прийняту виконкомом у липні минулого року. Львівська міська рада відреагувала і подала апеляцію, - пише dyvys.info.

Чи потрібно забороняти пересувні цирки, в яких використовують тварин ІА Дивись.info запитала в зоозахисниці, члена ради НЕЦУ Наталії Вишневської.

«Вся ця ухвала із забороню пересувних цирків у Львові почалася з того, що декілька років тому у львівському цирку, під час виступів помер жираф, який був власністю іноземного пересувного цирку. Потім до Львова приїжджали і інші пересувні цирки і «Гастролі в України», які, власне, і були ініціаторами скасування цієї заборони. По цьому продюсерському центрі «Гастролі в Україні» є навіть акт перевірки екологічною інспекцією у Львівській області у 2015 році, де чітко написано, що з боку цього продюсерського центру є низка порушень природоохоронного і зоозахисного законодавства України. І тоді львівська громада вирішили піти шляхом локальної заборони пересувних цирків з тваринами, яка вже на той час діяла у декількох міста України, зокрема Дніпрі. Була створена петиція до Львівської міської ради, яка зібрала необхідну кількість голосів. Львівська міськрада пішла назустріч громаді і підготувала ухвалу, яка була свого часу прийнята. Але під час цієї прийняття ухвали так сталося, що її назва прозвучала як заборона пересувних цирків у Львові. І тому мова йде про те, що обмежувалася діяльність не просто пересувних цирків з тваринами, а обмежувалася діяльність пересувних цирків загалом. Тобто всіх, хто виступає у цирках-шапіто – жонглерів, клоунів, акробатів тощо. Тому за цю технічну помилку ухопився продюсерський центр «Гастролі в України», а за моєю інформацією це дочірнє підприємство Кобзова, яке звернулося до Антимонопольного комітету, котрий натомість побачив тут суттєве порушення. Очевидно, це було досить обґрунтовано з боку АМКУ», – сказала Наталія Вишневська.

Вона зазначила, що, спілкуючись з представниками юридичного департаменту Львівської міської ради, дізналася, що на них подали позови до Галицького районного суду і до Господарського суду Львівської області. А Антимонопольний комітет своєю постановою скасував ухвалу про призупинення діяльності пересувних цирків у Львові.

«Як зоозахисниця я можу сказати, що дуже важливо, що Львівська міська рада прислухалася до думки громади  і відстоюють цю громадську думку та позицію у суді. За що їм велике спасибі. І вони чесно добиваються, щоб захистити вибір львів’ян. Але сьогодні, мені здається,  що актуальність локальної заборони на діяльність пересувних цирків з тваринами не така гостра, як це було раніше у зв’язку з тим, що були прийняті зміни до закону «Про захист тварин від жорстокого поводження», де, фактично, діяльність пересувних цирків з тваринами заборонена. Тому що введений новий термін «пересувний звіринець», і всі пересувні цирки потрапляють під формулювання пересувних звіринців. А пересувні звіринці, згідно із статтею 25 цього закону, заборонені – як їхнє створення, так і діяльність на території України. Тому я би радила піти шляхом того, щоб попередити всі місцеві органи влади про те, що прийняття на своїй території пересувних цирків з тваринами є порушення закону України», – додала зоозахисниця.

Крім того, вона вважає аргументи циркачів про те, що тварини є ледь не членами їхніх сімей, брехнею і маніпуляцією.

«Усі ці трюки, які ми бачимо на аренах цирків, вони досягаються шляхом дресури, яка побудована або на жорстокості, тобто побитті, або на голоді. Апріорі це явище, яке має відмерти, як зоопарки з темношкірими людьми, які були притаманні Європі навіть у 30-40-их роках. Так само і з цирками з тваринами – їхній час минув. Це ганебне явище. Якщо вже дійсно чіплятися до таких речей, то на сьогоднішній день жоден цирк – ні стаціонарний, ні пересувний не може надати умов утримання тварин, які б відповідали нормам того ж закону «Про захист тварин від жорстокого поводження», тобто тварина утримується в умовах, непристосованих до умов, в яких утримуються дикі тварини», – зазначила Наталія Вишневська.

А буквально учора трускавецьким рятувальникам довелося допомагати бегемоту у такому цирку – тварина потерпала від спеки.

Нагадаємо, раніше ІА Дивись.info вже писали про історію ведмедихи Христі, яка стала жертвою такого пересувного цирку. Нещодавно ми її відвідували у новому домі – притулку «Домажир», де Христя стала другим ведмедем, який тут оселився.

Цирк з тваринами – це ганебне явище, яке має зникнути, – зоозахисницяВедмедиця Христя. Фото Микити ПЕЧЕНИКА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: dyvys.info