У Львові проведуть Дні української діаспори (програма)

22.08.2017 14:58   Джерело: dyvys.info
Опубліковано : Львівський Новинар

Світовий Конґрес Українців (СКУ) разом із своїм партнером, Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка» проведуть Дні української діаспорт 27-29 серпня 2017 р. у Львові з нагоди 50-ліття СКУ.

Про це повідомляють організатори заходів.

У підготовці до прийняття української діаспори у Львівській області було створено Організаційний комітет на чолі з Головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою, до якого також увійшли ключові особи з мерії та області, зокрема: Олександр Ганущин (Голова Львівської обласної ради ), Андрій Садовий (міський Голова), Юрій Бобало (Ректор Львівської політехніки), Василь Вовкун (Директор Львівської опери), о. Богдан Прах (Ректор Українського Католицького Університету) та представники МІОК.

MIOK підготував ряд проектів для відзначення 50-ліття СКУ, зокрема мандрівну виставку про СКУ, відеоролики про СКУ, створені студентами факультету журналістики “Львівської політехніки”, та випуск цитат про значення та діяльність СКУ, які з’являються щодня на сторінках МІОКу та СКУ у мережі фейсбук.

«Світовий Конґрес Українців запрошує українців діаспори і України до Львова для відзначення того, що об’єднує нас, оскільки ми разом рішуче рухаємось до кращого майбутнього,» – заявила Голова Комісії СКУ з відзначення 50-ліття заснування СКУ Ірина Мицак.

«Дні української діаспори – це символ нашої непохитної єдності, яку не здолати кордонами, відстанями і обставинами. Жорстока агресія Російської Федерації зробила нас сильнішими в боротьбі за незалежність, територіальну цілісність і за наш європейський цивілізаційний вибір. Відзначення 50-ліття СКУ – це шана і вдячність за пройдений шлях і запевнення у подальшій спільній праці для України,» – зазначила Директор МІОК Ірина Ключковська.

Програма заходів:

27 серпня 2017 р.

17.00 Офіційне відкриття Днів української діаспори у Львові на площі біля пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому.

18.00 Велика вечірня з Литією в Архикатедральному Соборі св. Юра.

20.00 Гала-вечір у Національному університеті «Львівська політехніка». Відкриття виставки, присвяченої 50-річчю Світового Конґресу Українців.

28 серпня 2017 р.

8.30 – 17.00 Міжнародна конференція «СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст» у Національному університеті «Львівська політехніка».

17.10 – 18.00 Презентація видання «Українсько-польське примирення в документах ієрархії та священства».

19:30 Прийняття для закордонних делегацій

29 серпня 2017 р.

10.00 Урочиста акція «Шана героям» у Державному історико-культурному музеї-заповіднику «Личаківський цвинтар»

12.30 Акція «Українці разом – майбутнє за нами» у «Саду Світового Українства».

13:30 Покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку.

16.30 Відкриття виставки творів митців діаспори із колекції Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького.

18.00 Урочиста академія з нагоди 50-ліття СКУ «Ремінісценції UA» у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: dyvys.info