Як Саакашвілі зустріли під судом у Мостисьці
Опубліковано : Львівський Новинар
У Мостиському районному суді так і не вирішили, чи має Саакашвілі заплатити штраф за незаконний перетин кордону, - пише dw.
Для невеликого міста Мостиська у Львівській області суд над колишнім президентом Грузії Міхеілом Саакашвілі - подія екстраординарна. Ще за годину до початку судового засідання деякі жителі міста повиходили на вулиці, щоб, як вони казали, "подивитись на самого Саакашвілі".
Але вже на подвір'ї суду на грузинського гостя чекала купка чоловіків у чорному одязі, які в руках тримали плакати з написами "Міша - геть" та "Саакашвілі - повертайся в Грузію". На запитання журналістів, хто вони такі і чого вимагають, один з пікетувальників відповів: "Ми - народ. Ми не з організації. Нам не треба ніякої організації. Ми прийшли сюди, щоб показати Міхо, що тут йому не раді, хай їде собі в Грузію і там керує". Коли ж до будівлі суду під'їхав автомобіль із самим Міхеілом Саакашвілі, навколо пікетувальників з'явилися поліцейські, але це не завадило їм проскандувати грузинському гостю "Ганьба!"
Саакашвілі відреагував на пікет обуренням, а пікетувальників назвав "тітушнею". "Подивіться, як вони виглядають! Це класичні "тітушки". Я знаю, що їх найняла влада. Це старі відомі методи: наймати "тітушок", - пояснює свій гнів екс-президент Грузії та екс-губернатор Одещини.
Вже у приміщенні суду Саакашвілі ще з дверей починає коментувати події, звертається до присутніх там прикордонників з запитанням: чому їх так багато і що вони тут роблять? Далі переходить на відповіді журналістам: "Я нічого не порушував. Закони порушили ті, хто залишив мене без громадянства".
Аргументи захисту
Саакашвілі прикордонники звинувачують у тому, що 10 вересня він незаконно перетнув кордон у пункті пропуску "Шегині". Нагадаємо, тоді натовп його прихильників прорвався через польсько-український кордон та "переніс" політика на територію України. За Кодексом про адмінправопорушення йому тепер загрожує штраф у розмірі від 1700 до 3000 гривень. Але навіть якщо штраф призначать, за словами Саакашвілі, він його не заплатить. "Оскільки влада позбавила мене документів, я не можу користуватися своїм єдиним, зауважу, єдиним рахунком в українському банку. Інших рахунків в інших країнах у мене немає", - каже Саакашвілі.
Після того, як суддя зачитав адмінпротокол, адвокат Саакашвілі Маркіян Галабала нагадав, що документ їм вручили вже через два дні після вчинення правопорушення. Згідно із нормами, цей документ повинні вручати впродовж трьох годин після скоєння порушення. Крім того, адвокату забракло документів, які регламентують порядок дій посадових осіб під час замінування, яке нібито трапилось, коли Саакашвілі "перетинав" кордон.
Затягнути час?
Ще одним аргументом на свою користь Міхеіл Саакашвілі називає заяву польських прикордонників. "Є офіційний висновок прикордонної служби Польщі, де йдеться про те, що я перетину кордону не порушував. Я був на території України. Це означає, що порушення перетину кордону не було", - наголошує екс-голова Одеської облдержадміністрації. Однак представник Державної прикордонної служби на суді Володимир Горошко зазначив, що правила перетину польського кордону - одні, а українського - інші, тому до справи Саакашвілі, висновок поляків не має відношення.
Поведінку ж захисту Саакашвілі Горошко називає "затягуванням часу": "Це робиться спеціально. Можливо, наступного разу їм знову забракне якихось документів, поміняють адвокатів і знову чогось буде бракувати".
Суддя, щоб отримати всі затребувані стороною Саакашвілі документи, вирішив все-таки перенести слухання на п'ятницю, 22 вересня. А поки в суді збирають документи, Саакашвілі продовжить свій тур Україною. Напередодні він уже відвідав Львів, Чернівціі, Івано-Франківськ та Вінницю, а вже на середу, 20 вересня, запланував зустріч з прихильниками в Дніпрі.
Джерело: dw