Батьки дівчини, яка загинула на Фестивалі бойків на Львівщині, звинувачують організаторів та звернулися до Луценка

04.10.2017 13:30   Джерело: Форпост
Опубліковано : Патрік Скеля

9 серпня 2015 року під час проведення Всесвітнього фестивалю бойків у с. Явора Турківського району Львівської області загинула 1 людина, а ще четверо отримали травми. Мати загиблої написала відкритий лист Генеральному прокурору України Юрію Луценку, Міністру внутрішніх справ України Арсенію Авакову та Міністру Культури України Євгену Нищуку. Про це повідомила мати загиблої дівчини Галина Хмилівська, пише - Форпост.

"Під час проведення Всесвітнього фестивалю бойків у с. Явора Турківського району Львівської області загинула моя єдина донька - 24 річна Ірина. Ця тяжка втрата спричинила тяжкі захворювання у мене, мого чоловіка і близької родини. Крім нашої доньки постраждали ще четверо молодих людей з ушкодженнями середньої тяжкості.

Читайте також

Львів'янин помер від лептоспірозу

Причина трагедії - безвідповідальність, халатність, байдужість організаторів фестивалю, що призвело до злочину.
Через соціальні мережі було запрошено багато глядачів. Під час фестивалю організаторами було порушено всі норми проведення масових заходів, не дотримано правил техніки безпеки. Все було кинуто напризволяще. НЕ було відведено місця для наметів, не організовано парковку та охорону транспортних засобів глядачів. Туалети – відсутні, освітлення – лише на сцені. Протипожежна техніка, невідкладна медична допомога –ВІДСУТНІ.

Не дивно, що з вини сп'янілої компанії некероване авто скотилось з гори і спричинило наїзд на намети, в яких перебували постраждалі.

Невідкладна медична допомога прибула лише через 20-30 хв.

Дії слідчих по виявленню обставин трагедії були не просто некваліфікованими, а ЗЛОЧИННИМИ: не взято аналіз на вміст алкоголю винуватців, не опитано свідків трагедії. В результаті винні виступили у ролі свідків. Підозрювані в злочині залякували очевидців, свідків трагедії. 

Особи, причетні до злочину, залякували мене особисто,  погрожували, переслідували, намагалися підкупити, впливали психологічно. 

Організатори робили і роблять все, щоб затягнути слідчі дії. Очільники органів правопорядку відбулись відписками, формальними листами. Щоб застрахувати свою злочинну бездіяльність, затягують час проведення слідства, а саме: міняються слідчі. Керівники відділу внутрішніх справ, прокуратури – лиш би не відповідати перед законом. 

Організатори зводять все до того, що це нещасний випадок. Але трагедії не було б, якби все було організовано належним чином, проаналізувавши причини попередніх нещасних випадків та проблеми та зробивши відповідні висновки.

Бойківські фестини відбуваються кілька років поспіль і майже кожного року трапляються трагедії: одного року потонув чоловік, наступного року п'яний згвавтував дівчину - все замовчують.

Щороку відбуваються п'яні бійки. В ніч трагедії була бійка: місцеві бойки били гостей. Невідкладна допомога привозила закривавлених молодих людей. Лікарі надавали першу допомогу і відпускали, але медики не реєстрували ці випадки, мабуть, щоб не псувати статистику.

Цинічною була інформація в соцмережах про те, що Всесвітній фестиваль бойків пройшов на високому організаційному рівні. П.Косачевич написав, що фестиваль вдався, окрім неприємного випадку, саме так назвав цю страшну трагедію.

АЛЕ НАЙБІЛЬШ ЦИНІЧНИМ БУЛО ТЕ, ЩО після трагедії на місці, де пролилась кров, наступного дня було весело і відбувалось завершальне дійство фестин. В минулому році організатори побоялись проводити фестиваль через сильний резонанс громадськості.

Не тільки наша родина, друзі та близькі обурені безвідповідальністю організаторів. Лунають голоси незадоволення у соцмережах небайдужих людей. Це реклама на оголошення про бойківські фестини – 2017 році.

Прикро усвідомлювати, але виходить, що громадськість більш відповідальна за здоров'я, життя людей і престиж України, ніж самі організатори. 

Серед людей точаться розмови про, те що світова діаспора Бойків виділяє багато коштів для Всесвітнього форуму бойків, а місцеві організатори під маркою "Бойківських фестин" ці кошти просто «розбазарюють». Складається враження, що організатори спонукають народ до пиятики, розбещень, розбою, обману і на цьому заробляють гроші. Бо про науково-практичну конференцію люди не пам'ятають, а про п'яні бійки, болі, трагедії - пам'ятають.

На нинішній час судові та слідчі дії відносно трагедії 2015р. не завершені. Незважаючи на наші звернення, акції протесту, листи, скарги, телепередачі ("Говорить Україна" 11.01.2016р.), медійні публікації ніхто не відповів перед законом і не поніс покарання за свої злочинні дії та злочинну бездіяльність.

Ми вважаємо, що поки зло не покаране, воно може повторюватись і множитись", - йдеться у повідомленні.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Форпост