Сьогодні, 31 жовтня, у Львівському історичному музеї презентували науково-популярне видання – мапу «Український Крим», пише – Вголос.
Карта включає інформацію про історію Криму, етнополітичний розвиток півострова, його національний склад населення, народи, які населяли цю територію, видатних українських діячів, пов’язаних з Кримом, російську окупацію 2014 року та правові засади деокупації.
Перегляньте також:
- Удар по Львову: Сили ППО збили три крилаті ракети типу Х-101 із касетними бойовими частинами (фото)
- РФ атакувала Львів “шахедами” та ракетами: є жертви серед цивільних (відео)
За словами президента благодійного фонду «Україна-Русь» Ростислава Новожинця, мапу поділили на 3 блоки: сучасний, історичний та юридичний.
«Ми подали всю історію Криму, але акцентували на українському елементі. Зокрема, наголосили, де знаходяться українські пам’ятки та культурні осередки, – зазначив він, – Усе заради того, аби довести, що цей півострів може належати лише Україні».
Також у межах заходу він акцентував на основних історичних деталях з історії Криму у період існування Великої Скіфії, Тавроскіфії, Босфорського царства, Київської Русі, Козаччини, УНР тощо.
До слова, це вже 12 карта за ліком із циклу «Соборна Україна». Її поширять і у навчальних закладах, бібліотеках та серед громадськості.