У львівських колоніях закривали очі на наркотики у засуджених
Опубліковано : Патрік Скеля
Прокуратура перевірила дотримання режимних вимог в установах виконання покарань на Львівщині та виявила багато порушень, зокрема присутність заборонених предметів. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області, пише - Status Quo.
Читайте також
Так, у «Львівській установі виконання покарань №19», всупереч ст.100, 151-1 КВК України, не забезпечено дотримання вимог щодо зміни умов тримання засуджених до довічного позбавлення волі. В’язні, після відбуття певного строку покарання, не можуть бути переведені з маломісних камер до багатомісних у зв’язку з відсутністю таких.
Незважаючи на неодноразове реагування органів прокуратури, у держустанові «Личаківська виправна колонія №30» не створено дільницю соціальної реабілітації, таким чином порушено права в’язнів, які стають на шлях виправлення, на зміну умов тримання в межах колонії.
Відповідними підрозділами установи не вживаються достатні заходи щодо перекриття каналів надходження заборонених предметів – грошей, мобільних телефонів, наркотичних засобів, ріжучих предметів, спиртного та інше. Цьогоріч прокуратура неодноразово виявляла заборонені предмети у таких держустановах як «Львівська ВК №48», «Сокальська ВК №47», «Миколаївська ВК №50» та «Львівська УВП № 19».
Також виявлено факти неправомірного застосування до в’язнів крайніх заходів дисциплінарного впливу – утримання у дисциплінарних ізоляторах і приміщеннях камерного типу, а тих, яких адміністрація вважала злісними порушниками установленого порядку, поміщували у дільниці посиленого контролю.
Крім цього, зафіксовано спроби отримання працівниками «Львівської ВК №48» та «Сокальської ВК №47» неправомірних вигод від фізичних осіб.
З метою усунення зазначених порушень прокуратурою внесено 7 документів прокурорського реагування, які перебувають на розгляді. Загалом, з початку року, органами прокуратури області внесено 49 вказівок, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 35 службових осіб, з приміщень камерного типу та дисциплінарних ізоляторів звільнено 9 в’язнів, скасовано 17 незаконних рішень адміністрації установ. Стосовно 3 осіб органів Державної кримінально-виконавчої служби області зареєстровано 3 кримінальні провадження, одне – за ознаками корупційного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), а ще два – за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.307 КК України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).
Джерело: Status Quo