Морози на Львівщині: як уникнути переохолодження

24.01.2018 16:36   Джерело: LvNews
Опубліковано : Патрік Скеля

На Львівщині спостерігається значне зниження температури, місцями 11-17° морозу вночі та до 4° морозу вдень. Про це повідомляє Департамент з питань цивільного захисту ЛОДА.

Читайте також

Прийдешня зима буде найхолоднішою за останні 100 років!

«За такої погоди традиційно зростає кількість подій, пов’язаних із переохолодженням та обмороженням, - розповів в.о. директора департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації Олександр Харчук . - Щоб уникнути цього слід обмежити перебування на вулиці та пересування поза межами населених пунктів, відмовитись на цей період від прогулянок, особливо в нічний час, полювання, риболовлі, туристичних походів».

Для того, щоб вберегтись від переохолодження департамент з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації рекомендує громадянам дотримуватись й інших правил поведінки:

- обмежити перебування на вулиці та пересування, особливо поза межами населених пунктів у сільській місцевості;

- за можливості відмовитися від виїздів на власному автомобілі, а при необхідності – користуватися громадським транспортом;

- виходити з будинку (квартири) тільки тоді, коли це вкрай необхідно, використовуючи при цьому відповідне (тепле) взуття та одяг (взуття повинно бути у справному стані, сухим та не стискати ногу, одяг щільним, легким, не заважати рухові);

-  відмовитися на цей період від прогулянок, особливо в нічний час, полювання, риболовлі, туристичних походів;

- під час перебування на морозі інтенсивно рухатись і постійно стежити за станом свого здоров’я.

При симптомах переохолодження:

• легкого ступеня (озноб, м’язове тремтіння, загальна слабкість, трудність пересування, блідість шкіри) – одягніть на постраждалого теплий одяг та взуття, напоїть гарячим чаєм або кавою, змусьте виконувати інтенсивні фізичні вправи;

• середнього ступеня (синюшність губ і шкіри, ослаблення дихання, біль, рідкий пульс, сонливість, неспроможність самостійного пересування) – розітріть постраждалого вовняною тканиною, зігрійте під теплим душем або помістіть у ванну. Температуру води підвищуйте поступово від тридцяти до сорока-сорока двох градусів за Цельсієм, зробіть масаж усього тіла, тепло одягніть постраждалого та укладіть в ліжко, поступово зігрійте грілками без різкого перепаду температур, викличте лікаря.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews