Курей на Львівщині забиватимуть з іменем Аллаха на устах
На Золочівщині планують відкрити масштабне виробництво халяльної курятини.
Опубліковано : Патрік Скеля
У селі Підгайчики Золочівського району Львівщини вироблятимуть халяльну курятину, яку можна споживати мусульманам. Про це розповів Іван Бачинський, директор ТзОВ «Агроль», що почало будівництво у селі масштабного цеху для забою курей.
Загальна площа ділянки, де розташують цех – 2 га, а сам забійний цех займатиме 6,5 тис. м2 . Зараз підприємство розпочало підготовчі роботи до будівництва, пише - ZAXID.NET.
«Ми будуватимемо забійний цех потужністю 4 тисячі голів на годину. Будівництво здійснюватися на чистій земельній ділянці, і проект адаптований під різні сертифікати, у тому числі халяль», - розповів Іван Бачинський.
Одна з основних вимог під час проектування будівництва, за словами Івана Бачинського, полягала в тому, що там має бути встановлена кібла (вказівник напрямку у сторону Мекки). Окрім того, під час забою кожної курки на цьому підприємстві промовлятимуть спеціальну молитву «Бісмілляхи Рахмані Рахим», що у перекладі з арабського означає «в ім'я Аллаха Милостивого і Милосердного».
Халяльна курятина буде майже вдвічі меншою за звичайну, а коштуватиме дорожче. Її планують відправляти на експорт в ісламські країни, зокрема, у Туреччину та країни Африки. Також курятина продаватиметься в Україні, зокрема у фірмовому магазині, який планують відкрити неподалік майбутнього виробництва. На халяльній курятині буде відповідна наліпка «халяль», а під якою торговою маркою вона продаватиметься ще не відомо.
На українському ринку сьогодні можна купити халяльну продукцію чотирьох виробників курятини: «Наша Ряба», «Пан Курчак», «Знатна Курка» та «Золотко». «Наразі, на жаль, на жодному з пакувань не нанесено маркування «халяль», що пов’язано з упередженнями з боку рітейлерів», зазначає сайт український мусульман, тому прихильникам ісламу доводиться визначати халялність курятини за адресами конкретних виробництв.
Зазначимо, що відповідно до стандартів сертифікації «халяль», курка повинна бути здоровою, а забій повинен проходити швидко, безболісно і так, аби інші тварини цього не бачили. Окрім того, тварину категорично не можна колоти антибіотиками та гормонами.
Згідно з даними бізнес-платформи YouСontrol, ТзОВ «Агроль» належить львів’янину Федіру Шопському. Підприємство займається розведенням птиці, і має кілька птахофабрик на Львівщині.
Джерело: ZAXID.NET