Епідеміологи перевірили лікарні та дитсадки Львіщини на кліщів пилу
Опубліковано : Патрік Скеля
З метою виявлення алергенних кліщів, фахівцями Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України в 2017 році проведене лабораторне дослідження 1815 проб побутового пилу, відібраних у лікарнях, дитячих дошкільних закладах, дитячих будинках, школах - інтернатах, приватних будинках та перукарнях.
З них 114 були з позитивним результатом (6,3%). Про це повідомляє Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України, пише - Status Quo.
За даними Лабораторного центру, найбільша кількість алергенних кліщів виявлена у пробах, відібраних у дитячих дошкільних закладах та лікарнях області. Із 835 проб, відібраних у дитячих дошкільних закладах – 59 з позитивним результатом, що складає 8,5 % (Миколаївський, Бродівський, Сокальський, Самбірський, Старосамбірський, Жидачівський, Дрогобицький та Золочівський райони). У лікувальних закладах відібрані 812 проб – 34 з позитивним результатом, що складає 4,2% (Перемишлянський, Миколаївський, Дрогобицький, Жидачівський, Сколівський, Стрийський та Ст.Самбірський райони).
Найбільше у відсотковому плані було виявлено алергенних кліщів у житлових приміщеннях. Зі 78 проб побутового пилу відібраних із житлових приміщень хворих на бронхіальну астму (згідно укладених угод) – 21з позитивним результатом, що складає 26,9%.
У 57 пробах (45,9%) від загальної кількості позитивних проб кількість кліщів родини Pyroglyphidae варіює від 5 до 170 екземплярів в 1 г пилу, що є високим фактором ризику для виникнення алергічних захворювань.
Найбільша кількість кліщів була в пробах побутового пилу з постільної білизни, подушок та матраців.Варто зазначити, що кліщі роду Dermatophagoides pteronyssinus є домінуючими та складають 85 % всієї акарофауни побутового пилу.
Результати досліджень та пропозиції щодо організації та проведення протиепідемічних заходів скеровувалися керівникам закладів та приватним особам.
Довідково: Аби зберегти своє здоров’я потрібно ретельно дотримуватись норм гігієни. По-перше, щодня необхідно приймати душ, аби змивати з тіла лусочки шкіри. По-друге, треба регулярно прибирати квартиру, двічі на тиждень чистити м’які меблі з допомогою порохотяга. Килими, перини, ковдри, подушки та м’які іграшки варто здавати в хімчистку. А при сонячній погоді обов’язково просушувати на повітрі, бо сонячні промені вбивають цих кліщів.
Джерело: LvNews