Уродини отця Климентія Шептицького пропонують відзначити на державному рівні

13.09.2018 23:32   Джерело: LvNews
Опубліковано : Патрік Скеля

У Верховній Раді України зареєстровано постанову про відзначення на державному рівні 150-річчя з дня народження священномученика отця Климентія Шептицького, яке припадає на листопад наступного року. Враховуючи важливість постаті отця у відродженні української монашої традиції, збереженні Української Греко-Католицької Церкви у 30-40-х рр. ХХ ст. та героїчну поставу під час Голокосту пропонується організувати низку заходів. Зокрема, видати спадщину священномученика, провести у навчальних закладах конференції, круглі столи, присвячені життю і діяльності Праведника народів світу. Крім того, рекомендуєтьсявідреставрувати об’єкти, пов’язані з діяльністю отця Климентія та виготовити і ввести в обіг срібну пам’ятну монету «Католицький екзарх Росії та Сибіру блаженний священномученик Климентій Шептицький».

За словами автора постанови, народного депутата України Оксани Юринець, отець Климентій Шептицький відіграв визначальну роль в історії України, натомість його постать є недостатньо популяризованою . «Патріотизм – це в тому числі і знання своїх героїв. Наступного року виповнюється 150 років із дня народження отця Климентія Шептицького. Про нього ми мали би знати більше. Саме тому зареєстрували у парламенті  постанову про відзначення його уродин на державному рівні. Більше заходів – більше інформації про священномученика. Отець Климентій був рідним братом Митрополита Андрея Шептицького. Мав дуже добру освіту. Був двічі депутатом австрійського парламенту і там його називали найбільшим лобістом інтересів Галичини. Багато працював над українсько-польськими взаєминами, а коли вступив до монастиря, то зайнявся розбудовою Української Греко-Католицької Церкви. Допомагав сиротам, рятував в роки війни євреїв. Був правою рукою брата в управлінні УГКЦ і на початку Другової світової війни він таємно іменував його екзархом Росії та Сибіру. Знаймо своїх. І шануймо. Бо той, хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього!», -  написала на своїй сторінці у мережі Фейсбук Оксана Юринець.

Після війни отця Климентія арештували в Унівській Лаврі, інкримінували йому зраду батьківщині і відправили до Москви у внутрішню в'язницю МДБ СССР, де він помер. За порятунок євреїв у часи війни йому присвоєно звання «Праведник народів світу». У 2001 році Папа Римський Іван Павло II під час офіційного візиту до Львова   беатифікував отця Климентія. А у 2008-му президент Польщі Лех Качинський вручив ієромонаху Венидикту, ігумену Унівської лаври, «Орден Відродження Польщі» блаженному Климентію Шептицькому посмертно. 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу [email protected] Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews   255
Загрузка...