У Дрогобичі заговорили про підвищення плати за проїзд у маршрутках

04.10.2018 13:35   Джерело: Status Quo
Опубліковано : Патрік Скеля

Перевізник Дрогобича скаржиться, що 4 грн. – замала плата за проїзд.

Про це стало відомо з доповіді про стан пасажирських перевезень у місті Дрогобич на засіданні Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, інформує прес-служба Дрогобицької міської ради, пише - Status Quo.

Як доповів головний спеціаліст відділу економіки з питань підприємництва, транспорту і зв`язку Ігор Юзьвяк, з січня 2018 року зріс розмір мінімальної заробітної плати приблизно на 16% і становить 3 723,00 грн. Ціни на пальне з січня по квітень 2018 року також зростали. Тому за січень – лютий робота дільниці була збитковою. А з березня по червень — з незначними прибутками. Фінансовий результат за січень – червень 2018 року є збитковим (- 170 312,37 грн).

Також за 6 місяців роботи було перевезено більш як 700 тис. пільговиків (на суму 2 млн 800 тис. грн). Протягом 2018 року дільниця не отримувала з міського бюджету жодних відшкодувань на витрати за пільговий проїзд пасажирів.

Протягом року підприємство надавало посильну допомогу транспортом на безоплатній основі для перевезення дітей учасників АТО, членів Братства ОУН – УПА, членів Асоціації інвалідів, членів товариства «Просвіта», членів спілки чорнобильців, дітей зі сходу, членів громадської організації «Лемківщина» для перевезення призовників та мобілізованих осіб, футбольної команди «Галичина», а також забезпечувало перевезення мешканців та гостей міста до міських кладовищ під час поминальних заходів. На ці заходи підприємство понесло прямих затрат (пальне і зарплата водія) близько 90 тис. грн.

Тому діючий тариф на послуги з перевезення пасажирів, затверджений рішенням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради №141 від 29.06.2017р. у розмірі 4 грн. на сьогодні є низьким. Він не забезпечує рентабельну роботу підприємства та покриття собівартості перевезень, що в свою чергу завдає збитки підприємству, та може спричинити зупинку роботи автобусів на маршрутах, погіршити технічний стан транспортних засобів, а особливо тих вузлів і агрегатів, що безпосередньо впливають на забезпечення безпеки перевезень. Погіршення стану транспортних засобів спричиняє часті зриви графіків руху, що є найбільшою підставою скаржитись для жителів міста.

Вирішення проблеми можливе у разі перегляду тарифів на перевезення пасажирів шляхом приведення їх до економічно-обґрунтованого рівня, який би забезпечив стале надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та належну реалізацію вимог статті 10 Закону України «Про автомобільний транспорт», згідно яким тарифна політика на автомобільному транспорті має задовольняти підприємницький інтерес, забезпечувати розвиток автомобільного транспорту, стимулювати впровадження новітніх технологій перевезень.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Status Quo