Стало відомо, яке перехрестя у Львові з найбруднішим повітрям

18.10.2018 22:28   Джерело: Status Quo
Опубліковано : Патрік Скеля

Екологи опублікували результати аналізів води та повітря у Львові. 

Читайте також

У декількох місцях Львова зафіксовано перевищення вмісту шкідливих речовин у повітрі
Жахаючі таємниці річки Свиня на Львівщині: інспектори оприлюднили перші екорезультати досліджень та виявили чергову знахідку
Мертві рештки можуть стати екологічною катастрофою для Тернопілля

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради, пише - Status Quo.

Мобільна хімічна лабораторія КП «Адміністративно-технічне управління» у IІІ кварталі 2018 року обстежила 35 водойм та промоніторила 30 перехресть міста Львова. На 28-х з 30-ти обстежених міських перехрестях та на 34-х з 35-ти водних об’єктах фахівці виявили перевищення максимально разових гранично допустимих концентрацій (ГДК) забруднюючих речовин.

Найбільш забрудненими (перевищення в два і більше разів) виявились шість перехресть вулиць: Личаківська — Пасічна; Чорновола — Хімічна; Сяйво — Широка - Левандівська; Стрийська — Наукова — Хуторівка; Чорновола - Під Дубом; Городоцька — Наливайка. Також високі показники забрудненення спостерігались на перехрестях: Коперника — Сахарова — Левицького; Шевченка — Левандівська та Стрийська — Сахарова.

Перевищення ГДК відсутні на перехрестях вулиць Городоцька — Ряшівська та Підвальна — Руська. Незначні перевищення спостерігались на перехрестях: Свободи — Міцкевича та Франка — Зелена.

«Оцінка екологічної ситуації підтверджує високі показники забруднення в даний період року. Підвищені показники пов’язані з високою температурою повітря в першій половині кварталу, та значним збільшенням транспортних засобів (заторами) в другій».

КП »Адміністративно-технічне управління»

З 35-ти водних об′єктів, на 34-х виявлені перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин. Наднормативні концентрації спостерігались по таких показниках: залізо загальне, азот амонійний та аміак, фосфати, завислі речовини, сухий залишок, ХСК та БСК5.

Не виявлено перевищень ГДК у Каскаді декоративних ставків (середній), вул. Вахнянина, 29 (Лісопарк «Погулянка»).

Перевищення ГДК лише по одному компоненту спостерігалось на одній водоймі: Став по вул. Вахнянина, 29 (Палац творчості дітей та юнацтва Галичини).

Найбільші забруднення (перевищення п′яти і більше компонентів) спостерігались на 5-ти водних об’єктах. Це: потік «Білогорський» - вул. Широка (в'їзд у с. Білогорща); став - вул. Хортицька, 35 (Сихівський р-н); потік «Водяний» - вул. Авіаційна, 7 (Залізничний р-н); потік «Скнилівок» - с. Скнилів та став (середня водойма) - вул. Богданівська - вул. Пластова (Личаківський р-н).

Як зазначають у хімічній лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління», оцінка результатів аналізів у третьому кварталі, в порівнянні з другим, вказує на зменшення кількості водойм з перевищеннями п′яти і більше компонентів. Зі зниженням температури повітря знижуються показники перевищень ГДК хімічних компонентів, які пов’язані з цвітінням водойм та загниванням рослинності. На жаль, спостерігається також постійний вплив на забруднення твердими побутовими відходами.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Status Quo