На Львівщині перевіряти підприємства взялись шахраї
Опубліковано : Патрік Скеля
З 5 жовтня Держпраця, Фіскальна служба, Пенсійний фонд та органи місцевого самоврядування почали активно перевіряти чи офіційно оформленні працівники на підприємствах, у яких умовах вони працюють, графік їхньої роботи та відомості щодо зарплатні. За одного неоформленого працівника роботодавець має сплатити 111 тисяч гривень. Якщо не пропустив інспектора – 372 тисячі гривень, пише - Lvov.ws.
Читайте також
Взявши це собі на озброєння, днями на Львівщині під виглядом інспекторів Держпраці почали «працювати» шахраї. Скільки роботодавців вже потрапили «на гачок» і як вберегти себе від їхніх махінацій,- з’ясувала «Львівська газета».
«У нас був один випадок, коли зателефонував представник роботодавця і запитав чи в нас дійсно працює такий державний інспектор праці. Виявилось, що прізвище не збіглося з жодним, серед тих осіб, які у нас працюють», – розповідає «Львівській газеті» заступник начальника Управління з питань праці ГУ Держпраці у Львівській області Андрій Материцький.
І пояснює, як підприємці можуть вивести шахраїв на чисту воду:
«Усі інспектори, які у нас працюють, є в офіційному реєстрі, який можна знайти на сайті Державної служби України з питань праці. Усі вони мають посвідчення. Кожен роботодавець може подивитися у цьому реєстрі, чи той інспектор, який прийшов до нього, справді працює в територіальному органі, і, відповідно, чи має законні підстави для перевірки. Там є і номер посвідчення, і фотографія людини, і назва посади.
При відвідуванні суб’єкта господарювання, наш державний інспектор зобов’язаний пред’явити своє службове посвідчення з фотографією, також у нього має бути направлення з мокрою печаткою на проведення даного інспекційного відвідування. Насправді, за новим порядком, таке направлення не передбачено, але, щоб уникнути таких колізій, ми практикуємо видання направлень».
Якщо ви підозрюєте, що з перевіркою до вас завітали шахраї, у головному управлінні Держапраці радять негайно викликати поліцію.
Джерело: Lvov.ws