У Львові оштрафували магазин одягу за порушення авторських прав

23.10.2018 13:32   Джерело: Status Quo
Опубліковано : Патрік Скеля

Магазин одягу у Львові оштрафували на 144 тис. грн за порушення авторських прав.

Про це повідомляє - Status Quo з посиланям на ZAXID.NET.

Власників магазину «GOLDI Льонокомбінат», що розташований у ТРЦ Forum Lviv, оштрафували на 144 тис. грн. за нелегальне використання музики. Господарський суд Львівської області задовольнив позов приватної організації, що відсилала у магазин свого працівника для виявлення порушень авторських прав, і зобов'язав «GOLDI Льонокомбінат» сплатити штраф за нелегальне використання трьох пісень.

В опублікованому 16 жовтня рішенні суду вказано, що працівник «Організації колективного управління авторськими і суміжними правами», що представляє інтереси кількох звукозаписуючих компаній, у лютому 2017 році записав на відео, як у фоновому режимі в магазині вмикали пісні Ірини Федишин, Олі Цибульської, Юлії Думанської та шведського діджея Avicii.

Юристи ТзОВ «Т-Стиль», яке є власником марки «GOLDI Льонокомбінат», під час судового засідання намагалися довести, що відео не може використовуватись як доказ порушення авторських прав, оскільки з нього нібито не зрозуміло, в якому саме магазині здійснювали приховану зйомку. Однак суддя Господарського суду Львівщини Світлана Кітаєва відкинула ці заперечення, грунтуючись на тому, що на відео зафіксована аудіоколонка, з якої лунала музика.

Власники магазину не надали доказів на право використовувати у своїй діяльності пісні цих виконавців, відтак суд задовольнив позов, зобов'язавши виплатити «Організації колективного управління авторськими і суміжними правами» по 48 тис. грн за кожну увімкнену пісню.

Загальна сума відшкодування мала б скласти 240 тис. грн., однак у процесі судового розгляду «Організація колективного управління авторськими і суміжними правами» зняла претензії щодо використання двох пісень Юлії Думанської, тому суму зменшили до 144 тис. грн.

Водночас рішення суду ще не набрало законної сили, оскільки ТзОВ «Т-Стиль» ще має час подати апеляцію.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Status Quo