Чим забруднені львівські річки

24.10.2018 21:35   Джерело: Status Quo
Опубліковано : Патрік Скеля

У вересні 2018 року лабораторія моніторингу вод та ґрунтів Львівської гідрогеолого–меліоративної експедиції проводила дослідження щодо хімічного та радіологічного забруднення поверхневих вод у визначених пунктах спостереження в межах басейну р. Дністер

Читайте також

Поляки хочуть допомогти очистити львівську річку Полтву
Цього року на водоймах Львівщини втопилось півсотні людей

Відбір проб здійснювався у 2 пунктах спостереження, на яких встановлено наступні перевищення граничнодопустимих концентрацій (рибогосподарські нормативи), пише - Status Quo.

  • У створі «р. Дністер - с. Журавно», відстань від гирла 1159 км, зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм азоту амонійного, азоту нітритного та заліза загального.
  • У створі «р. Стрий - м. Жидачів», відстань від гирла 6 км, зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм азоту амонійного, азоту нітритного, азоту нітратного та заліза загального.

Отримані дані по радіологічних характеристиках (Цезій-137, Стронцій-90) у зазначених вище пунктах спостереження не перевищують гранично допустимі нормативи, що свідчить про стабільний радіаційний стан вод.

Слід відмітити, що дослідження проводяться по таких гідрохімічних показниках – азот амонійний, БСК5, БСК20, водневий показник рН, гідрокарбонати, жорсткість, завислі речовини, залізо загальне, запах, кальцій, кольоровість, лужність, магній, сухий залишок, натрій+калій, азот нітратів, азот нітритів, прозорість, розчинений кисень, сульфати, температура, фосфати, хлориди, ХСК та радіологічних показниках - цезій – 137, стронцій – 90.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Status Quo