Львів перейде на нову систему поводження з відходами

01.11.2018 19:42   Джерело: Медіастар
Опубліковано : Патрік Скеля

На фоні трансформації державного законодавства та загального поводження до сфери управління відходами, Львів націлений вирішити проблеми, пов'язані зі сміттям, шляхом впровадження нової комплексної системи поводження з відходами, пише - Медіастар.

Львівська міська рада має на меті досягти якісних результатів у чотирьох основоположних напрямках, які відповідають Стратегії поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2017−2019 роки та реалізуються ЛКП «Зелене місто», а саме:

— рекультивація Львівського полігону твердих побутових відходів;


— будівництво сміттєпереробного комплексу;

— розбудова муніципальної інфраструктури роздільного збору відходів;

— організація комплексної інформаційно-просвітницької кампанії.

Комплексна рекультивація Львівського полігону твердих побутових відходів


Одним із помітних питань у сфері поводження з відходами є ситуація, що склалася з Грибовицьким сміттєзвалищем, тобто Львівським полігоном твердих побутових відходів. Щоб мінімізувати вплив сміттєзвалища на навколишнє середовище, його планують комплексно рекультивувати. Це сприятиме мінімальному утворенню фільтрату, його ефективному збору, а також запобігатиме накопиченню фільтрату в тілі звалища, щоб забезпечити постійну стабільність.

Основними кроками реалізації проекту рекультивації є:

— виположення схилів полігону;

— очищення накопичених озер фільтратів;

— влаштування захисного екрану, а також системи збору дощових вод;

— створення мережі газозбірних свердловин;

— покращення візуального і ландшафтного вигляду полігону.

Будівництво механіко-біологічного комплексу з переробки ТПВ

Для зменшення об’ємів залишкового сміття, яке так чи інакше підлягає утилізації шляхом захоронення, у Львові планують збудувати комплекс механіко-біологічної переробки побутових відходів. Механічна переробка — це процес відсортовування відходів, завдяки спеціальному автоматизованому обладнанню, а також вручну. Цей етап важливий для того, щоб розділити вторинну сировину від органіки. Органічні відходи врешті потрапляють під біологічну переробку, тобто — компостуються. Механіко-біологічна переробка дозволить якісно відділяти відходи, які можна переробити знову.

Новий завод буде розрахований на потужність, яка забезпечить потреби міста, — а це 240 тис. тонн відходів на рік. Залишкових відходів для цього комплексу буде не менше 30%. Проте це будуть вже перероблені і спресовані відходи, а не у змішаному вигляді, як це є зараз. Так комплекс відповідатиме вимогам Національної стратегії поводження з відходами до 2030 року, а також вимогам ЗУ «Про відходи» щодо заборони захоронення неперероблених побутових відходів.

Розбудова міської інфраструктури роздільного збору ТПВ

Муніципальна система поводження з відходами у Львові передбачає на початковому етапі розділення відходів на три типи контейнерів: для вологого сміття, сухого (вторинна сировина) та скла. У подальшому ця система буде піддаватися коригуванню та, за можливості та потреби, розширюватиметься лінійка контейнерів для окремого відсортовування тієї чи іншої сировини.

Для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття в місті планують облаштувати мережу спеціальних майданчиків.

Впровадження комплексної інформаційно-просвітницької кампанії

У впровадженні інформаційно-просвітницької кампанії беруть за основу діяльність громадського сектору, який має змістовні та напрацьовані впродовж років методики. Так вдається співпрацювати з передовими екологічними ініціативами та організаціями як «Чисте місто», «Екоінкубатор», «Zero Waste Lviv», «Зелена коробка», «Екобібліотека», «За ЕКОрозвиток» тощо. Головним завданням у цьому разі є забезпечення громадськості інструментами для реалізації комплексного просвітництва, адже завдяки зміні свідомості населення можна досягти максимальних результатів.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Медіастар