Комунальні підприємства Львова можуть зупинитися

12.12.2018 16:41   Джерело: Status Quo
Опубліковано : Патрік Скеля

З 1 січня найбільші комунальні підприємства Львова можуть залишить без електроенергії через зміни в законодавстві. 

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради, пише - Status Quo.

З наступного року набирає чинності новий Закон України «Про ринок електричної енергії», згідно з яким міські комунальні підприємства повинні провести тендери та укласти відповідні договори з постачальниками електроенергії. Та, як підкреслив заступник міського голови Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак, ці зміни абсолютно не враховують ситуацій на місцях і є неприпустимими, адже за найоптимістичніших умов такі угоди можна буде підписати лише наприкінці січня. Відтак, є загроза знеструмлення найбільших КП, які забезпечують життєдіяльність міста: «Львівводоканал», «Львівелектротранс», «Львівавтодор» та «Львівсвітло».

Сьогодні у Львівській міській раді відбулося позапланове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якій розглянули питання проблемної ситуації. Як зазначив Сергій Бабак, новий закон початково повинен був вступити в дію з 1 грудня, однак його відтермінували до 1 січня. За цей час споживачі електроенергії мали б оголосити конкурси та обрати постачальника на основі результатів тендеру. Комунальні підприємства Львова такі тендерні процедури запустили. Однак, у зв’язку з відсутністю на той час відповідних підзаконних актів та ліцензій на діяльність в електропостачальних компаній, на конкурс не подалося жодне підприємство. Відтак, міські підприємства змушені оголосити повторні конкурси на придбання електроенергії. Та переможці будуть відомі не раніше середини січня.

«1 січня Львівобленерго має всі підстави знеструмити наші підприємства. Відповідно, Львів може залишитись без води, електротранспорту, світлофорів та освітлення».

Сергій Бабак

Результатом сьогоднішнього засідання комісії з ТЕБ і НС є рішення про винесення проблемного питання на розгляд виконавчого комітету, щоб підприємства змогли укласти договір із Львівобленерго на січень за процедурою перемовин і, таким чином, уникнути надзвичайної ситуації в місті.

Окрім того, за новим законом, відтепер необхідно сплачувати за частину заявленої електричної енергії на місяць вперед.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу [email protected] Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Status Quo   797
Загрузка...