На Львівщині стартувала операція «Первоцвіт-2019»

06.02.2019 12:33   Джерело: Status Quo
Опубліковано : Патрік Скеля

Держекоінспекція у Львівській області повідомила, що напередодні Дня святого Валентина стартувала операція «Первоцвіт 2019», пише - Status Quo.

З метою припинення збору, перевезення та торгівлі зникаючими первоцвітами щорічно проводиться операція «Первоцвіт», в рамках якої Державна екологічна інспекція у Львівській області спільно із працівниками Національної поліції, Державної лісової охорони, громадськими інспекторами з охорони довкілля, представниками органів виконавчої влади, громадськими організаціями та представниками засобів масової інформації  проводить перевірки у можливих місцях продажу квітів, а також на залізничних вокзалах.

Оперативна робота буде зосереджена в місцях збору та збуту рослин, шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон.

Згідно  ст. 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» «незаконно здобуті в природі ресурси та виготовлена з них продукція підлягають безоплатному вилученню, а знаряддя правопорушення – конфіскації. Одержані від їх реалізації доходи спрямовуються в місцеві фонди охорони навколишнього середовища».

Згідно постанови Кабінету Міністрів України №1030 від 07.11.2012 року "Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)" розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України, становить від 49 до 62 грн за одну рослину.

Згідно ст. 88-1ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Слід зазначити, що за сезон (лютий-травень) в результаті незаконного збору для подальшої реалізації знищується велика кількість ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України, зокрема підсніжника білосніжного, білоцвіту весняного, шафрану Гейфеля, рябчика шахового тощо. Найчастіше продаж первоцвітів відбувається 14 лютого (день Святого Валентина) та 7-8 березня (Міжнародний жіночий день).

Державна екологічна інспекція у Львівській області в черговий раз закликає зберегти ранньоквітучі весняні квіти, які хижацьким способом знищуються заради фінансової вигоди, а також пропонує місцевим органам виконавчої влади прийняти відповідні рішення щодо охорони червонокнижних рослин, заборони торгівлі ними на ринках та поза їх межами.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Status Quo