3 величні замки, що на Львівщині, передали у державну власність
Опубліковано : Патрік Скеля
Стало відомо, що 3 визначні пам'ятки України історичного та культурного значення передали у державну власність. Мова йде про величні замки Львівщини - Олеський, Підгорецький та Золочівський, якими відтепер розпоряджатиметься Міністерство культури України. Про це пише портал ilvivyanyn з посиланням на zik.
Депутати Львівської обласної ради дали згоду на безоплатну передачу в державну власність до сфери управління Міністерства культури інвентаризаційних справ і технічних паспортів на об’єкти нерухомого майна, що належать до культурної спадщини. Це рішення було прийнято на сесії 12 березня. Серед чималого числа пам'яток України, що передаються у державну власність - оборонна вежа у селі П’ятничани, Олеський, Золочівський та Підгорецький замки. Ці об’єкти перебувають у користуванні Львівської національної галереї мистецтв.
Довідково: Олеський замок — пам'ятка архітектури та історії XIII—XVIII століть, розташований у смт Олесько, Буського району Львівської області. Цей замок - один із найдавніших в Україні, ймовірно, побудований одним із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича на плато пагорба, який височить серед заплави р. Ліберція.
Підгорецький палац – одна із найкоштовніших перлин «історико-архітектурної колекції» Західної України. Палац у Підгірцях (так ще називають цей замок) - це пам'ятка архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко. Він розташований у селі Підгірці Бродівського району Львівської області. Його будували протягом 1635–1640 років під керівництвом архітектора Андреа дель Аква за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Підгорецький замок є одним із найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями.
Золочівський замок — замок, пам'ятка історії і культури національного значення у місті Золочеві, що на Львівщині. Він входить до туристичного маршруту «Золота підкова Львівщини». Упродовж багатьох віків замок служив як фортеця, королівська резиденція, панська садиба, в'язниця, навчальний заклад.
Джерело: ilvivyanyn.com