Економіку Польщі розвиватимуть українці та в’єтнамці

17.04.2019 11:21   Джерело: uainkrakow.pl
Опубліковано : Новини Львівщини

Серед усіх іноземців найбільше коштів польському ZUS приносять українці, однак Польща й надалі шукає трудових мігрантів з усього світу й хоче активніше залучати їх, зокрема, з В’єтнаму – повідомляє порталYavp.pl з посиланням на 24opole.pl.

ZUS – тобто внески до системи соціального страхування сплачують іноземці з-понад 170 країн, з них найбільше – українців. Проте, згідно зі статистиками, їхня кількість зменшується.

«У першому кварталі 2019 року кількість українців, які легально працюють у Польщі та сплачують внески до ZUS, складала 431,4 тисячі осіб. Цей майже на 13 тисяч більше, ніж було в липні 2018-го, проте на 10 тисяч менше від показника грудня минулого року».

На другому місці серед трудових мігрантів в Польщі – білоруси (35,2 тис), на третьому – молдовани (8,7 тис), далі в’єтнамці (7,9 тис), росіяни та грузини (7,7 тис), індуси (4,6 тис), китайці, румуни та турки (по 3,5 тис осіб).

Серед усіх іноземців найбільше коштів польському ZUS приносять українці, однак Польща й надалі шукає трудових мігрантів з усього світу й хоче активніше залучати їх, зокрема, з В’єтнаму – про це йшлося під час дискусії на Балтійському Бізнес Форумі в Свіноуйсце.

Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування повідомила, що саме українці та в’єтнамці в найближчому майбутньому розвиватимуть економіку Польщі.

«Рекрутація працівників з В’єтнаму становить альтернативу запрошенню працівників з інших країн, особливо в таких спеціальностях, як оператори машин, зварювальники, яких бракує на українському ринку праці» – коментує Павло Кулага, голова Комітету з питань міграції та працевлаштування Польсько-української господарчої палати.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: uainkrakow.pl