У Львові помер від лептоспірозу 54-річний чоловік

19.04.2019 22:29   Джерело: Щоденний Львів
Опубліковано : Патрік Скеля

У Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ України нагадали про небезпеку лептоспірозу.

Про це повідомили в п’ятницю, 19 квітня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Однією з актуальних проблем сучасної медицини залишається захворювання лептоспіроз. Це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, що характеризується хвилеподібною гарячкою, симптомами загальної інтоксикації, ураженням нирок, печінки, нервової системи. При важких випадках спостерігається жовтяниця, геморагічний синдром, гостра ниркова недостатність, менінгіт», пише - Щоденний Львів.

«Торік у Львові було зафіксовано шість випадків лептоспірозу. Від початку 2019 року зафіксовано уже два випадки лептоспірозу, один з них – летальний – помер 54-річний львів’янин, в якого діагностували важку форму лептоспірозу», – поінформували також у міськраді.

«Попри численні дослідження (присвячені лептоспірозу) та застосування сучасних методів терапії, смертність при важкій формі захворювання сягає 25-30%. Лептоспіри нестійкі у зовнішньому середовищі. Миттєво гинуть при дії прямих сонячних променів, кип'ятінні, висушуванні та при обробці дезінфікуючими засобами. Збудники лептоспірозу зберігають життєздатність у вологому грунті 270 днів, в природних водоймах – сім-тридцять 30, на харчових продуктах – декілька днів», – розповіли також у міськраді.

«Джерелом інфекції для людей є хворі і перехворілі сільськогосподарські, домашні, дикі тварини, гризуни, які виділяють лептоспіри із сечею, і заражають навколишнє середовище. Основними носіями збудника лептоспірозу у природніх вогнищах є польові миші, землерийки, їжаки. В побутових осередках резервуаром інфекції є велика рогата худоба, свині, собаки, сірі щурі. Особливу небезпеку в зараженні можуть становити підвальні приміщення, де мешкають гризуни та забруднюють їх своїми виділеннями, водойми зі стоячою водою, болотисті місця», – поінформували також у міськраді.

«Зараження на лептоспіроз відбувається під час купання у забрудненій водоймі, пиття води з відкритих водоймищ, риболовлі, сільськогосподарських польових робіт, при вживанні продуктів харчування, забруднених сечею гризунів. В організм людини збудник проникає через пошкоджену шкіру (подряпини, тріщини, рани) та слизові оболонки порожнини рота, очей, носа, шлунково-кишкового тракту. Захворювання від людини до людини не передається», – розповіли також у міськраді.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Щоденний Львів