У львівській школі запровадять виховання емоційного інтелекту

12.06.2019 13:27   Джерело: Status Quo
Опубліковано : Патрік Скеля

У 25 школах по всій Україні запровадять пілотний проект SEE Learning — програму соціального, емоційного та етичного навчання, повідомляє сайт Нової української школи.

Серед закладів проекту буде одна школа з Львівщини, пише - Status Quo.

Програму розробила для 12-річної школи міжнародна команда вчених на базі Університету Еморі (США) за підтримки Лауреата Нобелівської премії миру Далай-лами XIV. Підґрунтя нового методу — розвиток soft skills — «м’яких навичок» на кшталт уміння утримувати увагу, системно, креативно й критично мислити, співчувати, працювати в команді. Серед інших інновацій програми — виховання стійкості до негараздів та робота з психологічними травмами, що актуально для країни в стані війни. Презентація проекту та набір шкіл-учасниць стартує 7-9 липня на V Національній (не)конференції EdCamp Ukraine, на яку вже традиційно з’їдуться близько тисячі освітян з усієї України і ще 20 країн світу. Цьогорічне гасло національної події EdCamp Ukraine – “Хороша людина. Зрощуємо в Україні”. Перед стартом програми SEE Learning в Україні Далай-лама XIV звернеться до української педагогічної спільноти — відео покажуть учасникам та учасницям (не)конференції.

Автори SEE Learning пропонують у своїй програмі п’ять інновацій: виховання в дитині співчуття, інших загальнолюдських цінностей та загалом «емоційного інтелекту»; методи тренування уваги; впровадження «системного мислення» на всіх рівнях освіти; особливий підхід із урахуванням травм і розвиток стійкості; конструктивістська педагогіка, сфокусована на учнівстві.

В Україні SEE Learning зараз випробовують у двох приватних школах: Ліко-школа і DEC School у Києві, але вже сьогодні зацікавлених програмою закладів освіти більше.

«Уже зараз у нас 100 охочих серед учительства з різних регіонів, — розповідає радник міністерки освіти та науки України, засновник і натхненник руху EdCamp Ukraine Олександр Елькін. — Але ж ми ще навіть не оголосили про набір шкіл для «пілоту».

Які школи увійдуть до 25 закладів проекту, вирішать у рамках конкурсного відбору після  Національної (не)конференції EdCamp Ukraine 2019 у Харкові. Але принцип такий: один регіон — одна школа. Згодом ці школи стануть фундаментом для подальшого впровадження SEE Learning. У навчанні педагогів формуванню в дітей навичок ХХІ століття, що є основою програми, зацікавлені і в МОН. Завдяки гнучкості програми її можна використовувати як окремий предмет, так в процесі інших уроків чи на позакласних заняттях.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Status Quo