У Львові планують встановити близько 350 камер відеоспостереження до кінця року

29.10.2019 18:28   Джерело: Медіастар
Опубліковано : Патрік Скеля

Львів активно розвиває загальноміську систему відеонагляду. Так, цьогоріч планується встановити близько 350 камер відеоспостереження. Серед них 32 із системою розпізнавання обличчя та можливістю подальшого онлайн пошуку осіб. Такі камери дадуть змогу правоохоронним органам міста відслідковувати та розшукувати людей у режимі реального часу. Наразі камери із системою, яка має функцію розпізнавання обличчя, планується встановити в центральній частині та на вокзалах міста, пише - Медіастар.

«Львів поступово розбудовує міську систему відеоспостереження. Розпочали ми ці розбудови у 2015 році. На сьогоднішній день у нас є загальноміських 170 камер відеоспостереження. Вони зосереджені переважно у людних місцях: перехрестях, заїздах у місто, площах тощо.

Наступний етап надасть змогу збільшити чисельність камер, площ, громадських просторів. Все робиться для мешканців міста, громадян, туристів, для того, щоб люди почували себе щоразу безпечніше, адже правоохоронні органи і міська рада відповідають за безпеку кожного мешканця.

Цьогоріч плануємо обладнати ще близько 350 камер відеоспостереження по різних об’єктах. Зокрема, зараз ми запроваджуємо систему, яку ми проаналізували минулого року, з розпізнавання обличь. Наразі вона запрацює у центральній частині міста, міській раді та на вокзалах. До того ж, цього року також буде встановлено 10 роботизованих камер на великій площах для огляду скупчення осіб.

Працівники здійснюють щоденно важку і кропітку роботу. Наше головне завдання — дбати про порядок та спокій у місті. Ми щоденно маємо справу із величезним потоком інформації", — розповів начальник управління безпеки міста Юрій Діль.

Наразі активно працюють створені робочі групи між управлінням безпеки і національною поліцією щодо розміщення камер у 2019 році в місті Львові.

«Цього року ми провели один вдалий експеримент, вирішивши розділити встановлення системи відеонагляду на два різних проєкти. Один — встановлення систем відеонагляду загалом по всьому місту. В цьому проєкті ми опиралися якраз на наші робочі наради, які ми проводили разом з поліцією, з підрозділами, які активно працювали з відеонаглядом. Національна поліція має статистику, де потрібно ставити камери для визначення обличчя, для швидкого реагування під час ДТП, визначення номерних знаків, а вже місто у свою чергу включає у свою систему і надає доступ двом ситуаційним центрам: Центру безпеки міста (комунальний і керує Муніципальною вартою, передає інформацію на Гарячу лінію) і поліції (реагує на основну лінію в місті 102)

Паралельно до цього проєкту був запущений ще один — встановлення системи відеонагляду на місця, де є комунальні підприємства, адже там є багато скарг від працівників та мешканців", — зазначив начальник відділу оперативно-технічних заходів управління безпеки міста Павло Пец.

Відомо, що завдяки камерам відеоспостереження цього року вдалося віднайти понад 80 викрадених автомобілів.

Так, цього року планують:

Встановлення додатково 10 роботизованих камер на великих площах та в центральній частині міста;

Встановлення 180 оглядових камер на території міста;

Встановлення спеціалізованих камер PanoVu для онлайн огляду великих територій.

Також передбачається встановлення острівців безпеки, які забезпечать:

Швидке реагування правоохоронних органів в місцях встановлення
Миттєвий прямий зв’язок з лінією «102», «Центром безпеки міста», Управлінням патрульної поліції.
Світлова та звукова сигналізація у разі спрацювання тривожної кнопки
Ситуативне освітлення, зйомка навколишньої ситуації на місці
Зокрема, у пріоритеті розташуванні острівців безпеки на територіях:

Парку «Високий Замок»
Парку культури ім. «Богдана Хмельницького»
Парку Івана Франка
Площі Ринок
До того ж, у місті активно впроваджують мобільні системи відеонагляду, які інтегруються у єдину мережу відеоспостереження, забезпечують цілодобовий моніторинг навколо обладнаного камерами автомобіля та відслідковування розташування і пересування об’єкту на карті з онлайн доступом.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Медіастар