У центрі Львова облаштовують «сухий» фонтан

31.01.2020 09:47   Джерело: Щоденний Львів
Опубліковано : Патрік Скеля

У Львові тривають на площі перед Оперним театром роботи з облаштування нового «сухого» фонтану.

Про це повідомили в середу, 29 січня, у Львівській міськраді, де також розповіли, що проект облаштування нового фонтану виконаний на замовлення управління архітектури та урбаністики ЛМР. А профінансує роботи благодійний фонд «Сокар-Благо», пише - Щоденний Львів.

Голова Галицької районної адміністрації Андрій Зозуля доповів під час сьогоднішньої апаратної наради: «Галицька районна адміністрація та благодійний фонд «Сокар-Благо» уклали Меморандум про співпрацю щодо спорудження «сухого» фонтану на площі перед Оперним театром. На сьогодні старий фонтан демонтовано і передано у Стрийський парк.

«Зараз, на замовлення «Сокар-Благо», підрядна організація проводить роботи з облаштування нового сухого фонтану. Роботи відбуваються згідно з графіком. Найперше проводять земляні роботи по облаштуванню інженерних мереж, облаштуванню технологічних приміщень для нового фонтану», – розповів Андрій Зозуля.

За його словами, завтра відбудеться робоча нарада з усіма дотичними комунальними службами і підрядною організацією, для узгодження усіх питань. Проект реконструкції фонтану та площі розробили київські архітектори Іван Юнаков, Андрій Карпов, Ярослав Катрич, Максим Астрейко, Володимир Томіленко.

При розробці проекту реконструкції площі навпроти оперного театру автори поставили перед собою завдання зробити її сучасною та цікавою в контексті навколишньої забудови і підкреслити архітектуру головного фасаду оперного театру, який є бездоганним акцентом площі, змінити філософію фонтану, зробивши його сухим, щоб нічого не перешкоджало огляду театру з протилежного боку площі (у холодну пору року фонтан відключать, і він перетвориться на пішохідну зону, яка може бути також використана для встановлення ялинки або сцени для проведення міських заходів і створити новий імідж площі шляхом залучення творчої еліти.

Для цього пропонується повністю звільнити її від атракціонів і МАФів, встановити зручні лавочки, вбудовані в парапети зелених зон, з розетками для зарядки ноутбуків і телефонів. Велика кількість посаджених дерев і чагарників візуально відмежує площу від галасливих доріг і вітру, дозволить комфортно провести вільний час.

З'являться також безкоштовний «wi-fi» з онлайн бібліотекою, інформаційні бокси, будуть встановлені велопарковки. Обрисом площі буде силует скрипки, гриф якої примикає до оперного театру. Струни виконані азбукою Морзе з  підсвічуванням і читаттимуься, як «Місце можливостей. Відкритий для світу. Львів – місто кохання. Місто вільних людей».

Міні-метеостанція, розроблена інженерами, буде регулювати напір і висоту струменя фонтану залежно від погоди і сили вітру. Синхронізація фонтану з оперним театром дозволить насолодитися виставою не тільки всередині театру, а й ззовні.

Фонтан стане частиною сценічної опери, завдяки тому, що струмені води з форсунок паралельно «заграють» як еквалайзери. У темний час доби фонтан буде підсвічуватися.

У гранітному мощенні, виконаному в двох кольорах: сірому і темно-сірому, також будуть встановлені лінійні підсвічування, які будуть висвітлювати площу в темний час доби.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Щоденний Львів