У Львові Зеленський зустрівся з представниками місцевих вишів

26.09.2020 17:28   Джерело: Діло
Опубліковано : Патрік Скеля
У ході робочої поїздки на Львівщину, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з ректорами та представниками закладів вищої освіти області, пише - «Діло».

Президент наголосив, що інновації сьогодні – дуже потрібні державі. У сучасному світі, який швидко змінюється, а інформація не менш швидко стає застарілою, університети більше не можуть залишатися такими, якими були ще 20 чи 30 років тому. Країні потрібні нові підходи, цифровізація, готовність працювати з людьми, які мислять значно швидше, ніж попередні покоління.

Володимир Зеленський зазначив, що пандемія коронавірусу створила низку нових, раніше небачених викликів для української освіти. Тому потрібно знаходити всі можливості, щоб працювати й у таких умовах, навчати студентів, тримати їхню увагу та зацікавленість. Цього, за словами Зеленського, можна досягнути, якщо держава діятиме спільно з представниками наших університетів, академій та інститутів.

У розмові з президентом було піднято й чи не найважливішу проблему національної науки  – розробку вакцини від COVID-19. Адже вперше у вітчизняній науці державою виділено значну суму на розробку вакцини й запрацював Фонд наукових досліджень.

У розмові з Президентом, завідувач кафедри фармацевтичної, органічної та біоорганічної хімії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, доктор фармацевтичних наук, професор Роман Лесик ініціював створення Національного фонду інноваційних освітніх технологій, який, на грантовій основі, міг би сприяти розвитку та підтримці інноваційних технологій з їх подальшим впровадженням в освітній процес. Використання досвіду та досягнення найкращих університетів сприятиме зростанню загального рівня освіти.

Під час зустрічі ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник порушив питання необхідності будівництва нового гуртожитку для університету, який щороку приймає близько 4 тис. заявок на поселення вступників у гуртожиток, в тому числі, – близько 1 тис. абітурієнтів на рік зі сходу України. У відповідь Президент зауважив, що зміни до держбюджету на поточний рік, дадуть змогу профінансувати зведення гуртожитку для університету імені Івана Франка і на ці будівельні роботи вже спрямовано 50 мільйонів гривень. Крім того, до грудня цього року Кабінет Міністрів має затвердити державну програму відновлення та розбудови мережі нових гуртожитків для студентів.

Упродовж зустрічі Президент підписав указ про присвоєння статусу національної Львівській академічній чоловічій хоровій капелі «Дударик». Незважаючи на те, що капела вже давно стала справжнім українським брендом зі світовим визнанням, хористи багато років поспіль зверталися до органів влади з клопотанням про отримання цього звання, але лише зараз, і українські митці нарешті отримали заслужений статус.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Діло