У Львові розгортають додаткові місця у всіх лікарнях, де приймають хворих на Covid-19

05.11.2020 22:24   Джерело: День
Опубліковано : Патрік Скеля

Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий провів Zoom-нараду із керівниками міських комунальних, приватних та обласних медзакладів щодо ситуації із захворюваністю на коронавірус, під час якої ішлося про збільшення ліжок для госпіталізації та підведення кисню, проведення ПЛР-тестування, а також організацію спеціальних тренінгів для сімейних лікарів.

Читайте також

Як пережити пандемію COVID-19: практичні поради медика з Ізраїлю (Фото)

За інформацією, що її надає пресова служба Львівської міської ради, зараз у лікарнях міста визначено 920 ліжкомісць для хворих на коронавірус, пише - День

Додаткові місця планують розгорнути у Лікарні швидкої допомоги на вул. Миколайчука – 350 ліжок в окремому корпусі; у 1-й лікарні на вул. Ужгородській – 80; у 8-й на вул. Навроцького – 60 ліжок в окремому корпусі. Ще 80 ліжок визначили у 5-й лікарні на вул. Коновальця, яка від 2 листопада приймає хворих на Covid. Також є 40 ліжок у 4-й лікарні на вул. Свенціцького – там прийматимуть хворих на пневмонію або доліковуватимуть хворих на коронавірус. 

Щодо кисневих концентраторів, то зараз їх у лікарнях Львова є понад 160. Упродовж кількох тижнів, обіцяють у ЛМР,  лікарні отримають ще понад 200 таких апаратів.

В ефірі радіо «Львівська хвиля» міський голова повідомив, що за минулу добу, 4 листопада, лабораторні центри виявили 216 позитивних ПЛР-тестів по Львову та 430 – по області, і закликав мешканців бути обачними – дотримуватись карантинних заходів.
«Зараз головне, щоб вся медична система працювала злагоджено, тому що госпіталізації реально потребує близько 2% людей, які хворі на Covid-19. Натомість більшість людей (приблизно 98%)  можуть спокійно перехворіти вдома. Проте деякі люди наполягають на госпіталізації, не розуміючи, що часто в лікарні можна навіть отримати більшу дозу коронавірусу, коли знаходишся поруч із іншими хворими. Велика відповідальність – на сімейних лікарях, яким потрібно якісно пояснювати та давати правильний меседж», – сказав мер. І ще раз звернувся до львів’ян з проханням дотримуватися карантинних вимог та уникати масових заходів.

«В принципі, місто дає собі раду з проблемою, – наголосив міський голова. – Якщо ж говорити про те, що може наступити складний момент, я думаю, що це, найвірогідніше, станеться у січні – лютому. Це залежить від того, чи будуть якісь неординарні події, зокрема – великі забави, весілля і все, що з тим пов’язане. Якщо люди будуть відповідальні і буде масковий режим у громадському транспорті, громадських місцях, тоді ми зможемо спокійно пройти цей період».

І у медзакладах області триває робота над розширенням кисневої мережі, про що повідомив на брифінгу директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Зокрема, кількість точок доступу до кисню уже збільшили в обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих ім. Юрія Липи та Новояворівській районній лікарні. «Налагодження кисневої мережі – це питання №1 для усіх медичних установ, що працюють з інфікованими пацієнтами, – наголосив Орест Чемерис. – Ми зацікавлені зробити це у стислі терміни, однак не так багато ліцензованих підприємств можуть одномоментно забезпечити всі заклади необхідною кількістю кисневих точок.  В кисневу мережу також можна залучати кисневі концентратори, однак основний акцент все ж на тому, аби налагодити централізовану мережу забезпечення киснем, оскільки концентратори мають обмежені ресурси та створюють навантаження на електромережу». 

Розповів головний лікар області і про загальний ліжковий фонд: якщо кілька місяців тому він становив 1600 ліжок, то тепер – понад 3000, що, відповідно, «тягне» за собою нову потребу у кисневих точках. «Якби ми не залучали нові лікарні, то забезпеченість киснем уже би становила понад 100%. Збільшення мережі вимагає збільшення кисневих точок», – говорить Орест Чемерис.

Щодо загальної ковід-статистики по Львову та області, то коронавірусну інфекцію виявлено у 32069 осіб, 939 людей померли, 16197 одужали.

За весь період карантину, від 12 березня, до  обласної інфекційної лікарні звернулись 10657 осіб, госпіталізовані – 2507, на амбулаторному лікуванні – 8150, виписані – 2312. Зараз у лікарні перебуває 191 особа,у реанімації – 9, на апараті ШВЛ – 5. У 8-й лікарні – 134 пацієнти, у 1-й – 97, у Лікарні швидкої медичної допомоги – 269, у 5-й – 72. 

І у Львові віднедавна є ще одне місце, де можна пройти ПЛР-тестування – це
автовокзал «Львів», що на вул. Стрийській, 109. Отже, громадяни, котрі повертаються з-за кордону з країн «червоної зони», можуть одразу здати аналіз, щоб не відбувати карантин. Результат тесту, обіцяють, має бути готовий через добу і надійде на електронну адресу тестованого. А щоби здати тест, необхідно попросити водія компанії-перевізника East West Eurolines внести певне прізвище у список для проходження обстеження. Одразу після прибуття  на Львівській автовокзал людину, яка бажає здати аналіз, проведуть у медпункт. «Якщо коронавірусної інфекції не виявлено, лабораторія автоматично зупинить ваше перебування на самоізоляції у додатку «Дій вдома», встановлення якого є обов’язковим при поверненні з країн «червоної зони», – зазначають у Львівській міській раді із посиланням на East West Eurolines. 

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: День