У Золочеві відкрили барельєфи визначному діячу Василю Вишиваному
Опубліковано : Патрік Скеля
У Золочеві урочисто відкрили два меморіальні барельєфи Василю Вишиваному. Скульптурні композиції розмістили на будівлі Навчального центру Національної гвардії України.
Про це інформує прес-служба Львівської ОДА, пише - Кулемет.com.
Василь Вишиваний, справжнє ім’я при народженні – Вільгельм Габсбурґ, видатний український військовий діяч, політик, дипломат, поет, австрійський архікнязь династії Габсбурґів, полковник Легіону Українських Січових Стрільців.
Меморіальний барельєф містить портрет діяча, друга його частина описує звання, а також приналежність Василя Вишиваного до міста. Барельєф розробила творча група викладачів Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша.
Цьогоріч виповнюється 125-та річниця від дня народження Василя Вишиваного та 105-та річниця прибуття його на військову службу у місто Золочів у 13-й полк уланів. Саме тут, на теренах Львівщини, українські вояки, з якими він на рівних відстоював незалежність нашої держави під час Першої світової війни, Вільгельму Габсбурґу дали ім’я Василь Вишиваний.
Відтак, з ініціативи громадськості та за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради 2020 рік проголосили роком Василя Вишиваного.
«Його постать назавжди увійшла в історію Визвольних змагань Українського Народу – як постать невтомного борця і великого патріота нашої країни та стала прикладом самовідданої боротьби за справедливість та право бути господарем на своїй землі», – зазначив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації Андрій Ковальський.
Додамо, що під час урочистих заходів, за активну участь у створенні меморіальних барельєфів, присвячених 125-річчю від дня народження Вільгельма фон Габсбурга (Василя Вишиваного), Почесною грамотою голови облдержадміністрації відзначили керівника Львівського фахового коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша Ольгу Коцовську, викладача-методиста, голову циклової комісії скульптури коледжу Ярослава Юзьківа, викладача-скульптора коледжу Ярослава Процька та скульпторку Олександру Самкову.
Джерело: Кулемет.com