СOVID-19: помер професор УКУ, відомий церковний історик Ігор Скочиляс

21.12.2020 09:05   Джерело: Щоденний Львів
Опубліковано : Патрік Скеля

20 грудня від ускладнень, спричинених COVID-19, помер відомий дослідник церковної історії, професор Українського католицького університету Ігор Скочиляс.

Читайте також

Як пережити пандемію COVID-19: практичні поради медика з Ізраїлю (Фото)

Про смерть пана Ігоря повідомили його колеги, повідомляє Політична теологія, пише - Щоденний Львів.

«Сьогодні над ранок сниться мені сон. Сиджу я в класній (чи то в університетській) авдиторії. Заходить Ігор Скочиляс. Йде до дошки і пише на ній: “Ігор Скочиляс: рік народження 1967 р…”. Сон обірвався. Я прокинувся. Рука простягнулася до телефону. Новин нема. Слава Богу! Але страшна новина настигла ввечері. Упокой, Господи, велику і прекрасну людину. Неймовірно сумно», – поділився прикрою новиною співробітник УКУ Максим Тимо.

«Ігор Скочиляс був найкращим. Це просто факт. Так само як він був найскромнішим. Думаю навіть зайве про це свідчити… Мені безмежно жаль пана Ігоря, його родину, УКУ і УГКЦ. Безмежно жаль, бо цієї втрати не компенсувати. Плачу і ридаю, бо таких професорів у Церкви та університету завжди бувають одиниці на покоління. А він взагалі був унікальний. Безмежно унікальний», – коментує смерть професора філософ Юрій Чорноморець.

Доктор Ігор Скочиляс був професором кафедри нової і новітньої історії України УКУ. Спеціалізувався передусім на ранньомодерній добі Унійної Церкви. Відомий монографіями і нарисами «Українська церква на Борщівщині та інші сторінки національного відродження краю», «Релігія та культура Західної Волині на початку XVIII ст. За матеріялами Володимирського собору 1715 року», «Sobory eparchii chełmskiej XVII wieku. Program religijny Slavia Unita w Rzeczypospolitej», «Галицька (Львівська) єпархія XII–XVIII століть: організаційна структура та правовий статус» та ін.

Крім нормативних курсів із історії Церкви та культури читав спецкурси «Релігійна культура Slavia Orthodoxa/Slavia Unita XVI-XVIII ст. та німецький концепт Konfessionalisierung», «Українська культура Раннього Нового Часу: київська традиція, поствізантійська спадщина та західні впливи (1458-1795 роки)».


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Щоденний Львів