Будівлю заводу у Львові реконструюють під житло
Опубліковано : Львівський Новинар
Теперішнє цільове призначення ділянки площею 0,2 га, яка належить компанії, − промислове. Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, пишуть «Наші гроші. Львів».
На земельній ділянці фірми «Ламінат Сервіс» розташований один із корпусів колишнього заводу «Львівприлад». У червні 2018 року виконавчий комітет Львівської міськради дозволив компанії реконструювати будівлю під адміністративно-виробничий корпус. Висота повинна була збільшитися до 35 метрів. Як свідчить пояснювальна записка до ухвали, тепер компанія також планує збудувати тут «будівлю змішаного використання» − з житлом на верхніх поверхах.
Зміну цільового призначення підтримали 44 депутати, зокрема найбільше – від «Європейської солідарності», «Варти» та «Голосу». Водночас від «Самопомочі» ухвалу погодили 3 із присутніх 15 депутатів – Олег Василишин, Богданна Зубрицька та Андрій Стець.
До ухвали були зауваження від начальника управління земельних ресурсів Сергія Коровайника – йдеться фактично про «нове житлове будівництво». Також очільниця юридичного департаменту Гелена Пайонкевич вказала, що ухвала частково не відповідає містобудівній документації.
Земельна ділянка розташована в межах історичного ареалу Львова. Згідно з генеральним планом, вона належить до території багатоповерхової житлової забудови. У зонінгу ділянка позначена як торгово-ділова зона місцевого значення. Тут допустимі будівлі змішаного використання: з житлом на верхніх поверхах та комерційними, громадськими приміщеннями на нижніх.
Водночас у затвердженому детальному плані території тут вказана лише громадська забудова, житла тут не передбачено.
Львівська компанія «Ламінат Сервіс» через лондонську «Іімей Інвестментс Лімітед» належить бізнесменові Віталію Креховецькому. Він також є співвласником бару «Кілішкова» (ТОВ «Кілішкова») на площі Ринок, 16 у Львові. Віталій Креховецький володіє часткою ТОВ «Агенція нерухомості І-Ремакс-Лв», йому повністю належить тернопільське ТОВ «Дизайн-Проект».
Джерело: Діло