Суд відхилив позови двох червоноградських вчителів, яких відсторонили від роботи через невакцинацію

20.12.2021 18:06   Джерело: Львівський портал
Опубліковано : Львівський Новинар

Червоноградський міський суд відмовив двом червоноградським вчителям у позовах про незаконність відсторонення через відсутність вакцинації. Про це йдеться на сайті суду.

Цьогоріч у листопаді року кілька педагогів Червоноградської школи №5 були відсторонені від роботи без збереження заробітної плати, так як не надали довідки про вакцинацію.

Вчителька фізкультури та вчитель фізики звернулися до суду із вимогами скасувати незаконний наказ, поновити їх на роботі, та виплатити заробітну плату за час незаконного відсторонення від роботи.

Натомість у суді зазначили, що відсторонення позивачів від роботи ґрунтувалось на вимогах закону.

«Суд вважає, що відсутнє порушення прав позивачів на працю, визначене ст.43 Конституції України, оскільки за ними зберігається робоче місце, трудовий договір не припинений, обмеження позивачів  було правомірним та відповідало пріоритету забезпечення безпеки життя, здоров’я і безпеки людини», – йдеться у повідомленні.

У результаті суд дійшов висновку, що директор школи при відстороненні не вакцинованих вчителів від роботи діяв законно. Відтак в обох випадках позивачам відмовлено у позовах.

Рішення не набрали законної сили, тож можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом 30 днів.

З 8 листопада в Україні почали відстороняти від роботи працівників, які підлягають обов’язковій covid-вакцинації. Мова йде про освітян та чиновників. Загалом від роботи вже відсторонили понад 400 освітян області.

Також з 9 грудня розширили перелік професій, де вимагають обов’язкової вакцинації, та додали у цей список  працівників органів виконавчої влади, Укрпошти, Укрзалізниці та інших установ.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Львівський портал