На Сихові продовжують труїти собак, поліція закриває очі
Опубліковано : Львівський Новинар
Про отруєння собак в Сихівському районі Львові вже неодноразово писали в ЗМІ. Невідомі розкидають отруєне м’ясо у місцях вигулу собак, поліція не реагує.
Як зокрема повідомляло Суспільне, місцеві мешканці десятки раз зверталися до правоохоронних органів, проте результату це не дало. Власники собак нарікають, що бачили в парку Івана Павла ІІ невідому жінку, яка розкидає отруєне м’ясо.
“У мене 24 серпня 2021 отруїлася собака, спроби врятувати не були успішними і 11 вересня мусив усипити. Коли спілкувався з іншими власниками собак, розповідали що бачили в парку дивну жінку. Думали, що вона збирає гриби, але невідома розкидала маленькі, розміром з фрикадельку, шматки м’яса темно-синього, майже чорного кольору”, - розповів мешканець Сихова Андрій Білинський.
Також місцеві мешканці фіксують отруєння диких тварин у парку - трупи білок та їжаків почали часто знаходити біля стежок, де вигулюють собак.
“Під час прогулянки біля “Хресної дороги” знаходили 4-6 білок, які лежали біля дерев мертві. Версія, що їх погризли собаки одразу не підходить, адже тіло білок було не ушкоджене”, - заявляє Андрій Білинський.
На звернення до правоохоронних органів місцеві мешканці отримують “відписки” і скаржаться на бездіяльність поліції.
“Вони мені написали, що по моїй заяві “жорстокого поводження з тваринами” (ред. ст.299 КК України) немає і вносити заяву до ЄРДР немає підстав. Проте пізніше, завдяки публічному розголосу, вдалось віддати поліції отруєне м’ясо на експертизу. Слідча наразі каже, що ще не готові результати, хоча вже минуло 3 місяці”, - зазначає Андрій Білинський.
Нагадаємо, як повідомляв портал My dog, у Львові діє Програма побудови вигульних майданчиків для собак на 2019-2023 роки. Відповідно до якої в місті повинні буки побудувати понад 40 майданчиків для вигулу собак. Виконання цієї програми сприяло б зменшенню соціальної напруги у відношеннях між власниками собак і іншими мешканцями міста та ймовірно зменшило б випадки навмисного отруєння тварин. Однак програма діє лише на папері, на 2022 рік на її виконання передбачили близько 400 тисяч гривень, що вистачить лише для побудови одного вигульного майданчика.
Джерело: galinfo