Сирість, пліснява та нестача місця: студенти ЛНУ поділилися умовами проживання в гуртожитку. Вражаючі фото

14.02.2022 21:09   Джерело: То є Львів
Опубліковано : Львівський Новинар
Стан українських гуртожитків – болюча тема і для абітурієнтів, і для студентів, і для їхніх батьків. Час від часу в мережі з’являються фотографії зі студмістечок різних університетів України, які насправді жахають своєю дійсністю.

Новини.LIVE поспілкувалося з жителями гуртожитку №2 ЛНУ ім. Івана Франка, щоб дізнатися про реальні умови перебування, які надає ВНЗ для своїх студентів.

 

Загалом у роспорядженні франкового університету є 10 гуртожитків: 9 призначені для студентів та 1 для викладачів. Проте вже деякий час ходять розмови про спорудження ще одного будинку для студентства, адже місць для всіх не вистачає.

Зокрема гуртожиток №2 розташовується на території студмістечка за адресою Медової Печери 39-А. Будівля має 12 поверхів, на кожному з яких знаходяться двох, трьох та чотиримісні кімнати. Гуртожиток поділений на блок, де загалом проживає приблизно півтори тисячі студентів. Через велику кількість поверхів споруду свого часу оснастили ліфтом, але як розповідають самі студенти, він не працює ще з кінця 70-х років минулого століття.

Кожен блок складається з 3 або 4 кімнат, балкону, санвузла та душової. Окрім того, на кожному блоці є власна кухня, обладнана за єдиним стандартом: 1 електрична плита, 1 раковина та стіл для готування. Гаряча вода в гуртожитку є з 6 до 9 ранку та з 18 до 23. До того ж на його території знаходиться спортзал та бібліотека. Вартість проживання за місяць становить 750 гривень.

Очікування vs Реальність

Гуртожиток ЛНУ ім. Франка №2

На правах анонімності студенти, які проживають у другому гуртожитку ЛНУ ім. Франка, поділилися з Новини.LIVE реальними фотографіями умов, у яких їм доводиться мешкати, та поділилися своїми враженнями. Однією з претензій студентів до адміністрації є проблеми з інтернетом, адже з поглибленням діджиталізації процесу навчання він стає просто необхідною річчю.

“Попри те, що тут стіни ходуном ходять, важливіше, що з інетом сильні проблеми. На весь гуртожиток доступний лише один провайдер, а він надає далеко не найкращі послуги”, – говорять студенти.

Також молодь нарікає на нехтування керівництвом гуртожиток необхідних норм при заселенні людей у кімнати.

“Значущий мінус це те, що головним тут все одно на норми при заселенні. За їхніми ж приписами, норма для життя на 1 людину складає 6 кв. метрів. У нас кімната 15,3 кв. метрів, де мешкає 4 особи. Тобто виходить 3,8 кв. метрів на людину. І таких кімнат, де має бути максимум 3 особи, повно. Але всім чхати, селять на голови іншим. Місця немає зовсім”, – стверджують студенти.

Гуртожиток ЛНУ ім. Франка №2

Незмінною проблемою студентського життя в гуртожитках, на жаль, досі залишаються таргани.

“Таргани, яких по ідеї мають травити вільно переміщаються гуртожитками на рівні зі студентами. Це наче й роблять, але воно не дуже допомагає. Приходить жіночка, зробить 2 нещасних пшики на весь блок і все. Тарганам все одно на це”, – додають студенти.

Але навіть серед усіх мінусів молодь намагається знаходити й позитивні моменти.

“За 750 грн на місяць це непогано, враховуючи, що у нас блокова система, а не коридорна. Тут свій туалет, кухня, душ лише умовно для 8 осіб, а не для 100, як у коридорній системі. З часом до цієї всієї плісняви навколо звикаєш. Але все одно дивлячись на гуртожитки у яких євроремонти, а потім порівнюючи умови в яких ми живемо в ЛНУ, виникають так собі почуття”, – пояснюють жителі другого гуртожитку.

Гуртожиток ЛНУ ім. Франка №2

Також дехто говорить, що на території гуртожитку є все необхідне для проживання та навчання.

“На першому поверсі знаходиться магазин, в якому є все, що потрібно. Прямо в гуртожитку є спортзал та бібліотека в якій можна вчитися. Також на весь гуртожиток є лише 4 пральні машини. Це дуже мало. Та й коштує одне прання 35 грн, що, як на мене, занадто багато”, – говорить один зі студентів.

Та попри все, на думку самих студентів, головне – це те з ким ти живеш, а не де саме.

“Але все ж найголовніший фактор – людський. Якщо жити з людьми, яким все одно на чистоту навколо себе, то це навіть гірше, ніж цвіль у душовій”, – запевняють студенти.

А що там в Політехніці?

НУ Львівська Політехніка

Не дарма українські студенти говорять, що вітчизняні гуртожитки подібні на лотерею. Новини.LIVE також поспілкувалося зі студентами Львівської Політехніки, які поділилися фотографіями одного зі своїх гуртожитків.

Гуртожиток

Візуально частина приміщень виглядає відремонтованою без явних дефектів чи плісняви.

Гуртожиток

До того ж студенти, які поділилися фотографіями, говорять, що платять значно меншу ціну ніж у франковому університеті. Місяць проживання їм обходиться у 550 грн.

Гуртожиток

Але все ж нічого ідеального не буває. В деяких місцях у душових та туалетах сирість продовжує робити свою брудну справу.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: То є Львів