Шок-ціни для біженців: Зняти квартиру у Львові стало в кілька разів дорожче

03.04.2022 15:15   Джерело: currenttime.tv
Опубліковано : Львівський Новинар

У Львові різко підскочили ціни на оренду. Сьогодні винайняти однокімнатну квартиру в центрі міста коштує $2500, у кілька разів дорожче, ніж до війни. Та сама історія з подобовою орендою. Ніч в апарт-готелі коштуватиме дорожче за $100.

Зростання цін пояснюється просто: у Львові перебувають двісті тисяч біженців із постраждалих регіонів. І поки що одна частина місцевих жителів пускає їх до себе додому безкоштовно, інші намагаються скористатися чужим горем і заробити.

"Люди просто безсовісні!" – обурюється ріелтор Максим. За його словами, співробітники агентств нерухомості самі шоковані цінами. Квартири за осудні гроші у Львові здаються протягом кількох годин. Знайти таку – великий успіх. Часто на пошуки йдуть тижні.

Олександр та Вікторія приїхали до Львова з Харкова наприкінці лютого. Знайти їм квартиру намагалася, але так і не змогла компанія, де працює Олександр. У результаті вирішувати житлове питання подружжя вимушене було самостійно: "По телефону ріелтори ціни не називали. А коли ми приходили, давали договір. І там уже було написано: три тисячі гривень на добу ($102). Це виходить 90 тисяч на місяць ($3060) ".

Ольга, яка до війни працювала ріелтором, а тепер як волонтер відправляє допомогу військовим на передову, називає такі самі ціни. З її слів, ситуацію ускладнюють і самі біженці. Багато хто з них, щоб швидко винайняти квартиру, навмисно пропонують господарям більше реальної вартості.

У мерії Львова в курсі ситуації і мають намір карати господарів, які намагаються заробити на біженцях. "У надзвичайних умовах військова адміністрація має право розпоряджатися майном. Я пропоную на час війни забрати квартири та передати їх людям, які потрапили в халепу, безкоштовно", – каже мер Львова Андрій Садовий. За його словами, відповідну пропозицію вже надіслали до обласної адміністрації.

Проте багато львів'ян і без розпорядження влади пускають до себе біженців абсолютно безкоштовно. Так робить Ірина, у якої живуть знайомі з Харкова та Києва. "Я переживала тільки за одне: у нас дві кімнати. Люди звикли напевно до інших умов проживання. Як це буде?! Якось уночі зупинився ще чоловік із Харкова. Їхав із дружиною до батьків до Хмельницького. Так нас в одній кімнаті було п'ятеро. Тільки за те переживала, як вони будуть. А то взагалі проблем немає", – пояснює гостинна львів'янка.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: currenttime.tv