Електронний квиток у приміських та міжміських маршрутах у Львівській області планують запустити упродовж шести місяців. Київська компанія, яка інвестує у закупівлю валідаторів та їх встановлення в автобусах, витратить на це близько 30 млн грн.
Про це під час брифінгу повідомив заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко, передає “Еспресо. Захід“.
Перегляньте також:
- Львівська міська рада звернулася до правоохоронців через нищення пам’ятки архітектури
- У Львові врегулюють роботу вуличних фотографів та змінять правила для музикантів
За його словами, процес не швидкий, оскільки на території області курсує 1050 автобусів. У кожному з них потрібно встановити валідатор, синхронізувати та підготувати до подальшої експлуатації.
“Інвестором стала компанія з Києва “Смарт-Тикет Технолоджи”, яка вже має досвід такого запуску у місті Черкаси. Відповідно до заявки, підприємство оцінює таку інвестицію у близько 30 млн грн. Сам валідатор коштує 700-800 євро.
Е-квиток покращить оплату послуг. Пасажир зможе зайти в автобус, розрахуватися карткою, телефоном, годинником чи будь-яким гаджетом та оплатити за проїзд. Тобто працюватиме це так, що людина заходить у транспорт та фіксує карткою чи іншим приладом, яка це зупинка, потім при виході знову виконує цю функцію. Система бачить, від якої до якої зупинки пасажир проїхав, і стягується відповідна плата за проїзд”, – сказав Юрій Бучко.
Розрахунок карткою – це перший крок. Після цього, за словами чиновника, здійснюватимуть реєстрацію в системі перевезень пільгових категорій населення – таких приблизно 16. Тобто кожна громада на Львівщині зможе подати заявку, відповідно до якої буде надано право проїзду для певних категорій пільговиків у межах визначеного періоду – наприклад, один, п’ять чи десять разів на тиждень, адже не кожна територіальна громада має можливість забезпечити фінансування проїзду у громадському транспорті усім пільговим категоріям населення.
“У разі зникнення електроенергії чи зв’язку валідатор працюватиме автономно. Він має властивість накопичувати інформацію, і при появі першого з’єднання з інтернетом система синхронізується, після чого буде здійснена оплата”, – додав Юрій Бучко.
Після запуску е-квитка у приміських та міжміських автобусах на Львівщині буде впроваджено перехідний період, коли пасажири зможуть розраховуватися готівкою. У водія буде планшет, за допомогою якого він фіксуватиме готівкову оплату за проїзд та видаватиме чек.
Наразі в Україні немає прикладів запуску е-квитка у громадському транспорті на території області. Такі приклади працюють в окремих містах, де тарифна сітка невелика. Якщо відстань руху чимала, наприклад, як зі Львова до Турки, де автобус здійснює 30-40 зупинок, на кожній з них встановлена інша тарифна зона. Відтак, Львівщина стане першою в Україні, де е-квиток запустять у приміських та міжміських маршрутах.
21 листопада конкурсна комісія при ЛОВА визначила переможця конкурсу стосовно впровадження е-квитка у приміських та міжміських автобусах на Львівщині. До участі зголосилися 5 компаній, а переможцем обрали ТОВ “Смарт-Тикет Технолоджи”, що зареєстрована у Києві та займається комп’ютерним програмуванням. Її кінцевими бенефіціарами є киянка Євгенія Колодич та Павло Романішин, прописаний у Маріуполі.