У Львові вшанували 105-ту річницю подвигу Героїв Крут

29.01.2023 20:07   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Урочистості відбулися на Личаківському цвинтарі у Львові.

Громадськість поклала квіти до могил учасників бою під Крутами Ігоря Лоського та Андрія Лазаренка на Личаківському кладовищі, а також спільно помолились за полеглих захисників України.

Перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник наголосив, що сьогодні українці не тільки вшановують пам‘ять Героїв Крутів, а наші захисники зараз продовжують їхній подвиг.

«Ми на своїй землі боролися, боремося та будемо боротися за Україну до Перемоги, як 105 років тому, так і нині. Слава Героям!», - наголосив Євгеній Гірник.

За словами заступника голови Львівської обласної ради Юрія Холода, відважні українські юнаки тоді показали приклад гідності й виконання наказу не тільки своїм сучасникам, а й всім наступним поколінням.

«Сьогодні ми всі віддаємо честь першим українським кіборгам. Дякуємо за чин, - акцентує Юрій Холод.- Україна не змарнувала їхнього прикладу, на цій цеглині історії виросла міцна стіна українських Збройних Сил. Ми завершимо цю боротьбу з тим самим ворогом. Ми переможемо».

ДОВІДКОВО:

Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) або 17 (30) січня 1918 року[1] біля залізничної станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Одночасно з ним у Києві розпочалося третє більшовицьке повстання, яке змусило у вирішальний момент розвернути підкріплення, направлене на цей напрямок, на його придушення.

Українське військове командування очікувало основний наступ більшовиків не з напрямку Бахмача, а з полтавського напрямку, тому саме туди скерувало свіжі та найбільш боєздатні підрозділи чисельністю 500 вояків, а натомість до ст. Крути відправлено 300 виснажених юнаків 1-ї Української військової школи.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько 500—600 вояків.

Бій під Крутами був успішним для оборонців української державності — наказ командування було виконано, стрімкий наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії й мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані й поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ, не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

null
Фото з мережі Інтернет

 

null
Фото з мережі Інтернет

 

null
Фото з мережі Інтернет

 

null
Фото з мережі Інтернет

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews