Відділ освіти та гуманітарної політики Підкамінської селищної ради на Львівщині замовив продуктів харчування для навчальних закладів громади.
Серед іншого 19 безконкурентних підрядів віддали підприємиці-новачку без наявного попереднього досвіду. Загальна вартість замовлень, які має виконати Ірина Калушка, складає майже 930 тис. грн.
Перегляньте також:
- Львівська міська рада звернулася до правоохоронців через нищення пам’ятки архітектури
- У Львові врегулюють роботу вуличних фотографів та змінять правила для музикантів
Усі згадані замовлення підкамінських освітян було зроблено на безконкурентній основі. До системи Prozorro 25-29 січня завантажили лише звіти з інформацією про загальну суму замовлення та предмет закупівлі. Навіть копії договорів відділ освіти вирішив не публікувати.
Замовляли різноманітні продукти – овочі, крупи, молочні продукти, цукор, олію та багато іншого. Суми замовлень відносно незначні – від 640 грн до 98,55 тис. грн.
При цьому ціни, які замовних має заплатити за товар, далеко не завжди співставні з ринковими. Так, відповідно до інформації розміщеної на сторінці закупівлі в системі Prozorro, селищна рада витратить 98,55 тис. грн на 270 кг вершкового масла жирністю 72-73%. Таким чином вартість кілограма відповідного масла для відділу освіти складатиме 365 грн. Для прикладу середня ціна масла 72,5% жирності на ринку «Шувар» складає 242,5 грн/кг. У цей же період в системі Prozorro масло на Львівщині купували за цінами від 210 до 300 грн/кг.
Подібна ситуація й з деякими іншими продуктами, які замовили у підприємиці. Цукор освітяни купили по 42 грн/кг, в той час як його середньоринкова ціна 32,5 грн/кг, а яйця по 8 грн/шт за наявних цін 6,55 грн/шт. Вартість деяких продуктів не вдалося перевірити через відсутність опублікованих угод.
Без досвіду, але з сім’єю
Замовлення від освітян Підкамінської селищної ради стали для 21-річної Ірини Калушки першими отриманими в якості підприємиці. Перший звіт про договірні відносини між сторонами з’явився в системі Prozorro 25 січня, а свій ФОП підприємиця зареєструвала лише за кілька днів до цього – 20 січня 2023 року.
Село Накваша, яке Ірина Карушка вказала в реєстраційних даних, є частиною Підкамінської громади, в інтересах якої власне й були зроблені замовлення. Контактна особа відділу освіти Любов Дубина, до якої ми звернулись за роз’ясненнями, підтвердила – контракти з підприємицею дійсно було підписано, однак враховуючи допорогові суми замовлень самі договори вирішили не публікувати. А от вибір такого недосвідченого постачальника пояснила тим, що інші підприємці, до яких вони звертались, відмовились співпрацювати.
Прикметно, що за два тижні до цього відділ освіти прозвітував про підписання 4 «продуктових» договорів на понад 334 тис. грн з батьком підприємиці – Петром Кравецьким. Чоловік минулоріч отримав від освітян 19 замовлень на 482 тис. грн.
Та все ж найуспішніше з бюджетними організаціями в родині працює матір Ірини Калушки, дружина Петра Кравецького Галина Кравецька. З моменту впровадження Prozorro підприємиця встигла підписати вже 121 договір на 11,7 млн грн. Закриває бізнес-зв’язки з Підкамінською селищною радою Мар’ян Кравецький, брат Ірини Калушки, який постачав продукти місцевих освітянам у 2021 році. У своєму активі Мар’ян Кравецький має 35 договорів на 1,64 млн грн.