Потужності нафтопереробного комплексу дозволяли виготовляти до 5 тонн дизпалива та бензину в день.
Про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Нафтопродукти сумнівної якості ділки реалізовували через мережу підконтрольних АЗС. За результатами обшуків поліцейські вилучили обладнання та 40 000 літрів нафтопродуктів на 7,5 млн грн.
Викрили учасників злочинної групи та припинили діяльність підпільного виробництва пального оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області Нацполіції спільно з колегами-правоохоронцями. Поліцейські встановили місця знаходження «заводу», реалізації пального та всіх учасників угруповання.
Організували нелегальний бізнес керівники комерційних структур та залучили осіб, обізнаних з технологічними процесами переробки нафти. На потужностях нафтопереробного комплексу, що знаходився в Стрийському районі, ділки налагодили повний цикл виробництва дизельного пального та бензину. На заводі позмінно працювало по два технологи, а виробничі можливості дозволяли отримувати до 5 тонн нафтопродуктів на день.
Надалі готову продукцію реалізовували через мережу підконтрольних АЗС в Стрийському районі за цінами, значно нижчими за ринкові. Жодних дозволів та підтверджуючих документів про якість та походження пального у ділків не було.
30 квітня оперативники УСР, слідчого управління ГУНП у Львівській області, детективи ТУ БЕБ у Львівській області провели заходи для припинення діяльності злочинної групи. Під час проведення обшуків на території нафтопереробного комплексу знаходилося двоє «технологів».
Загалом за результатами процесуальних заходів правоохоронці вилучили майже 40 000 літрів нафтопродуктів: 18 тис. літрів дизельного пального, 8,6 тис. літрів бензину, 5,1 тис. літрів керосину та 6 тис. літрів нафти, спецобладнання та «чорнові» записи. Загальна вартість вилученого сягає 7,5 млн грн.
Кримінальне провадження розслідується за ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України. Процесуальне керівництво здійснює Львівська обласна прокуратура. Після проведення ряду експертиз та процесуальних дій пройматиметься рішення про повідомлення учасникам злочинної групи про підозру.
Заходи з викриття проводилися за участі фахівців Департаменту безпеки Укртранснафти.