У Львові працівника в’язниці визнали винним у хабарництві

03.05.2023 16:32   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Співробітника «Львівської установи виконання покарань №19» засудили за одержання неправомірної вигоди. Про це йдеться у вироку Галицького райсуду.

Молодший інспектором 2-ї категорії відділу режиму і охорони, за версією обвинувачення, отримав на картку 150 гривень за передачу увʼязненому мобільного телефона з сім-картою. Через тиждень телефон вилучили з камери при обшуку.

Слідчі перехопили телефонну розмову, в якій вʼязень повідомляє інспектору, що вніс на його рахунок гроші: «Там тобі мало впасти сто пʼятдесят знов…». Випискою з карткового рахунку підтверджується надходження такої суми.

Обвинувачений працює у виправній установі з 2001 року. Отримання хабаря та передачу арештанту будь-яких заборонених предметів заперечував. Пригадував, що одного разу вʼязень просив його у передачі для особистих потреб, що саме він просив не пригадує, однак запевняє, що це не було щось заборонене.

Цілком ймовірно, що це була електроплитка, яку він придбав на радіоринку та передав, проте ніякої неправомірної вигоди не отримав, оскільки увʼязнений повернув йому лише гроші, які витрачені на придбання плитки.

Сам вʼязень підтверджував подібну версію подій, кажучи, що просив інспектора купити йому тен до електричної плитки, оскільки наявний вийшов з ладу. Раніше він купив мобільний телефон у сусідній камері та, маючи номер телефону інспектора, подзвонив і запитав про вартість тену до плити і скинув гроші на його рахунок. Пояснив, що жодних грошових коштів інспектор у нього не вимагав.

Раніше на стадії слідства відпрацьовувалась версія, що інспектор отримував хабарі від кількох вʼязнів: від одного 1050 гривень і ще від двох 590 гривень за доставку заборонених предметів, зокрема мобільних телефонів.

Але один із цих вʼязнів екстрадований за межі України, а інший відбув покарання і сьогодні його місцезнаходження невідоме. Прокурор сам відмовився від їх допитів і ці два епізоди отримання неправомірної вигоди не розглядалися.

Суд перекваліфікував обвинувачення з ч.3 на ч.1 ст.368 КК, виключивши такі ознаки, як «повторність» та «вимагання» неправомірної вигоди.

Співробітника виправної установи оштрафували на 25,5 тис. гривень, заборонивши на 3 роки обіймати посади в органах пенітенціарної служби України.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews