Загалом “ділки” заробили 9 мыльйонів доларів.
На Кіровоградщині судитимуть членів злочинної організації, які переправили за кордон близько 40 ухилянтів. До «схеми» було залучено ще 7 осіб — жителів Запорізької області та Львова. Кожен з них виконував свою роль.
Перегляньте також:
- На Львівщині у власніть держави повернули землі енергетики в трьох районах
- На Яворівщині будинок вартістю майже 2,5 млн грн передали у власність громади
Про це 15 травня повідомили в Офісі Генерального прокурора України.
Так, у соцмережах обвинувачені створили акаунти з оголошеннями про організацію виїзду військовозобов’язаних за кордон. Натомість коли з’являвся потенційний «клієнт», по передоплаті у 500 доларів ділки розпочинали процес «перетину».
«За допомогою підроблених печаток та штампів на підставі паспортних даних виготовляли пакет документів, які давали право на перетин держкордону. Для конспірації готові „дозволи“ відправляли поштою під псевдонімом», — йдеться у повідомленні.
Водночас поштові відправлення зустрічав «свій» кур’єр. Він під час особистої зустрічі передавав пакет документів «клієнту» та отримував повний розрахунок за «послугу». Далі в роботу включались координатори групи, які надавали ухилянтам покрокову інструкцію: як перетинати кордон та комунікувати з прикордонниками.
Загальна вартість послуг становила 6,5 тис. доларів з однієї людини.
«За майже місяць протиправної діяльності угруповання задокументовано 40 спроб організації незаконного перетину кордону. Загальна сума грошової винагороди — близько 9 млн гривень», — зауважили в Офісі Генпрокурора.
Відтак під час санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили печатки, штампи, грошові кошти, мобільні телефони, банківські карти, чорнові записи з інформацією про потенційних клієнтів та інші докази незаконної діяльності.
Прокурори Кіровоградської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно 8 осіб за фактами створення злочинної організації та участі у ній, незаконного переправлення через державний кордон України, підроблення офіційних документів (ч. 1, ч. 2 ст. 255, ч. 3 ст. 332, ч. 1, ч. 4 ст. 358 КК України).