Коли у Львові збудують крематорій

22.05.2023 18:49   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

У Львові розпочали роботи із розробки проєктно-кошторисної документації для будівництва крематорію. 

ЛКП «Муніципальна обрядова служба» уклала відповідний договір на проєктування комплексу зі знесенням існуючих споруд на території Голосківського цвинтаря.

Про це стало відомо із оголошення в електронній системі публічних закупівель Prozorro.

В грудні 2021 року були затверджені рішенням виконавчого комітету містобудівні умови та обмеження для проєктування об'єкту будівництва комплексу будівлі крематорію.

Як повідомила заступниця міського голови Львова Ірина Маруняк, 10 травня 2023 року місто уклало угоду із учасником та переможцем всеукраїнського конкурсу – ФОП Копейкіним Віктором Олександровичем, - пише Tvoemisto.tv.

«Роботи з проєктування вже розпочали. Ми плануємо і проєкт, і його експертизу пройти до кінця грудня 2023 року. Так ми будемо розуміти, якою є вартість виконання робіт. Надалі будемо планувати та пропонувати, щоб у бюджеті розвитку на наступний рік були закладені кошти на будівництво крематорію. Ми плануємо провести тендерні процедури на будівництво. Тоді приступимо до початку будівництва», – пояснила чиновниця.

Загальна вартість проєктування становить 3 млн 568 тис грн. У бюджеті міста ці кошти передбачені лише частково, наразі проєктній організації надають авансові платежі для виконання договірних зобов'язань.

«В межах Голосківського кладовища для будівництва крематорію і ЛКП «Муніципальна обрядова служба» відвели земельну ділянку площею 2 гектари. Очевидно, що після виготовлення проєктної документації у нас буде більше детальної інформації. Але будівництво здійснюватимуть в межах ескізного проєкту, що раніше переміг на конкурсі», – каже Ірина Маруняк.

Що передбачає проєкт

Ділянку у два гектари землі планують розбити на функціональні зони, організувати основний вхід від дороги Львів-Збиранка та облаштувати паркову, відпочинкову зону. У північній частині на стику садів Збиранки та кладовища планується меморіальний парк.

У рамках проєкту також передбачені реконструкція вулиці Миколайчука-проектованої, впорядкування транспортного вузла на примиканні Миколайчука та автодороги Львів-Збиранка та облаштування зупинок для громадського транспорту. На самій території майбутнього крематорію має бути гостьова стоянка для автомобілів. Проєктом також передбачається весь комплекс інженерного забезпечення. Обслуговуючий персонал пропонують збільшити із 21 до 31 людини.

Далі цей план подадуть на розгляд виконкому та затвердження сесії ЛМР, після чого розроблятимуть землевпорядну документацію під виділення 2 гектарів землі. Після цього відбудеться конкурс архітектурних ідей щодо спорудження цього комплексу.

До речі, згідно з законодавством, крематорій як установа може бути лише у комунальної форми власності. Напрацюванням дорожньої карти із реалізації будівництва крематорію у Львові займається спеціально створена робоча група у міській раді.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews