Віктор Візний

Віктор Візний

громадсько-політичний діяч, аграрій

Вихід росії із «зернової угоди» негативно впливає на аграрний сектор

24.07.2023 17:45   Джерело: LvNews
Автор : Віктор Візний

Альтернативні шляхи поставок через річкові порти, залізницею чи автошляхами дозволяють вивозити 4-4,5 млн тонн на місяць. Цього замало, враховуючи, що експортний потенціал України – майже 50 млн тонн.

Перспективи не оптимістичні, враховуючи удари, яких завдає росія по інфраструктурі портів Одеси, Чорноморська. РФ дає зрозуміти, що не дозволить проводити зернову ініціативу без неї, таким чином погрожуючи тим кораблям, які підтримують Україну і приймуть для себе рішення заходити в її порти, фактично гарантуючи, що вони будуть обстріляні.

Аби не наражати на небезпеку власників суден, екіпажі, Україна буде розширяти свої альтернативні шляхи через порти Дунаю, сухопутні маршрути автомобільними дорогами, а також залізницею до західних кордонів, транзитом через сусідні держави, аби й надалі постачати продукцію до країн третього світу.

Річкові порти зарекомендували себе за останні місяці досить ефективно, і це правильно, що Україна не зважаючи на Чорноморську зернову ініціативу розвивала і річковий порт.

Сьогодні потужність річкового порту сягає майже 2 млн тонн зерна щомісяця перевалки. І є потенціал росту ще до одного мільйона. Тобто, загально щомісяця можна було б робити близько трьох мільйонів тонн перевалки. І десь такий же обсяг потрібно робити сухопутними маршрутами.

При сприятливих обставинах та комунікації з нашими партнерами, щомісяця можна було б вигружати порядка 4-4,5 млн тонн.

Але це не панацея, на жаль, тому що наш експортний потенціал буде на рівні 2022 року – це більше 50 млн тонн зернових, враховуючи новий врожай і перехідні залишки. Тому для нас дуже важливо, щоб поки йде активна фаза збиральної кампанії, за місяць-півтора було вирішено питання із логістикою Чорного моря.

Віктор Візний


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews